Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit tudtok a Gatyás tyúkokról?...

Mateo18 kérdése:

Mit tudtok a Gatyás tyúkokról? Megéri tartani?

Figyelt kérdés

az érdekelne hány kg mire eléri az 1éves kort, és hogy jól tojnak e.

köszönöm a válaszokat.



2013. okt. 25. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarod 1 évig tartani? 21 hetesen kezdenek tojni, ez után már keveset nőnek ...
2013. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért érdekel a súlya? Vagy tojást akarsz, vagy húst. A nagytestű tyúkot nem érdemes tojásért tartani, mert a megnövekedett takarmáynigény elviszi a hasznot. A gatyásnak különös hátránya, hogy gyakran kikotorja a tojást a gatyájával. Ha tojást akarsz, tartsál piros tetrát.
2013. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia! nekünk vannak ilyen tyúkok. leginkább azt mondanám hogy díszállatok a család szemében. Le lehet vágni de nem húsáért tartjuk mi sem. Kicsinek mondanám nem sokkal több lehet egy kilónál vagy kb. annyi. Kisebb tojásokat tojnak ám nekünk azt is különféle helyekre, szóval úgy kell megkeresni a 'búvóhelyeiket'. Viszont nagyon szépek és szeretnek költeni, nálunk hamar felszaporodtak. A kendermagos a kedvencem, valahogy olyan sarkantyúja van, mint egy seriffnek :) volt japán tyúk+kakas is nálunk már, no azt nem ajánlanám...
2013. nov. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem sokat tudok az ilyen tyúkokról.sima házi tyúkjaim voltak eddig de azoknak idő kell mire nőnek valamit ezért érdekelne de nem tudtam hogy ilyen hamar nőnek.köszönöm a válaszokat.ja és tojásért kellene leginkább mert szaporítani akarom :)
2013. nov. 11. 17:02
 5/6 anonim válasza:
de az ki is ment a fejemből hogy tesómnak vannak nagy méretűben is olyan gatyásak. azok valamilyen hibrid félék vagy nem is tudom. valamivel nagyobbak mint a rendes és azok is gatyások. gondolom rengeteg fajta van. nekünk ilyenek vannak, úgyhogy csak ezekkel az infókkal tudok szolgálni. A mieink, a kisebbek többet tojnak szerintem, de kisebbet is. no mindegy :) és viccesek. no csak ennyit akartam még.
2013. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
vettem már 3 hónaposak 25öt és 800ft/db áron, ezek 6kg-ra is megnőnek ,legalább is ezt mondják ,láttam a nagyobbakat tényleg nagyok de nem tünik 5-6 kilónak . meg igen nagyon szépek . köszönöm a kommenteket.
2013. nov. 13. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!