Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik állat intelligensebb?...

Melyik állat intelligensebb? A kutya vagy a ló?

Figyelt kérdés
2013. nov. 2. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
szerintem a kutya
2013. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vitán felül egy állattól kérhető egyik legnehezebb feladat a vakvezetés. Mind vakvezető pónik, mind vakvezető kutyák léteznek, ám a pónik kiképzése rövidebb (gyorsabb) és olcsóbb. Így aztán kijelenthető, hogyha nem is sokkal, de a pónik valszeg okosabbak. Azt azért megjegyzem, hogy a pónik általában a lovaknál is okosabbak, tehát ló vs. kutya esetén már nem olyan egyértelmű a helyzet.
2013. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Kutyám van,mióta az eszemet tudom.20 évig dolgoztam lovakkal.Ki merem jelenteni,hogy a kutyák okosabbak.
2013. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
80%

A szamár ,mert már régóta tudja , hogy létezik mesterséges értelem. :)

(csak vicc akart lenni).

2013. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 horex ***** válasza:
52%

Aki kutyával és lóval is dolgozott, bizonyára jobban tudja mint én

de

szerintem másképpen értelmesek.

A macska egyesek szerint nem értelmes

Nem, mert nem követi úgy az ember utasitásait, mint a kutya

Pedig de, csak a mi szemszögünkbol nézve kevésbé értelmes

A malac nagyon értelmes állat, olvasmányaim alapján. Mégse mondják rá hogy az, mert jellemzően nem azért "szeressük"

2013. nov. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 quarkmaster válasza:
Az állatok intelligenciája nehezen mérhető. Mind a kutya, mind a ló annyira alacsony intelligenciával rendelkezik, hogy nem lehet összehasonlítani őket. Mielőtt még megköveznétek ezért, a taníthatóságot és az intelligenciát állatok esetében célszerű különválasztani. Az állat tanítása a feltételes reflexen alapszik, míg az intelligencia gondolkodást feltételez. Kevés olyan faj van az emberen kívül amelynél a gondolkodás felismerhető. Közismert pl. a delfin.
2013. nov. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kutya.

Úgy gondolom, hogy egy ragadozó állat, főleg ha falkában "együttműködve" dolgozik, magasabb értelmi képességekkel kell hogy bírjon mint egy növényevő.

Évek óta van lovam is, kutyám is, de ilyen kérdésen még sosem gondolkoztam el. Mások, annyira mások. Nem is ugyan azt várja el az ember tőlük.

2013. nov. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

itt egy elég nagy szaktekintély részletes elemzése-


[link]

2013. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Róóz Peter válasza:

A kérdés nem túl jó, az intelligencia alapvetően az emberi fajra értelmezhető. Hasonló gondolatmenettel kérdezhetnénk:

- Melyik háztartási eszköz az értékesebb? A krumplihámozó, vagy a turmix?

Nincs jó válasz, ahogy kutya és ló esetében sem.

Az intelligencia számomra a fogalmi rendszerekben való eligazodás képességét jelenti - és bármennyire is másként látszik -, az állatok nem képesek a fogalmakkal mit kezdeni. Számukra nem létezik idő, születés, vagy elmúlás, számukra nincs akarat, nincs kudarc, de szeretet és gyűlölet sincs bennük. Minden, ami ennek ellentmondani látszik, csak az alkalmazkodásuk miatt történik és azért, mert viselkedésükbe emberi mintákat "látunk bele". Teszem hozzá, hogy egyes növények alkalmazkodásban, amely ugyan az ember számára nem annyira látványos és fontos, túltesznek kutyán-macskán-lovon... stb., még sem nevezzük "őket" intelligensnek.

2013. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!