Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell idős kutyát gondozni?

Hogyan kell idős kutyát gondozni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy egy idős kutyánál mire számíthat az ember. Miben más, mint egy fiatalabb? Táplálás, és séta téren tudom (gondolom senior táp, azt meg látom ha már nincs kedve/ereje sétálni), de mondjuk orvosi ellátásban, itthoni tevékenykedésben, összeszoktatásban más kutyákkal. Ők is lesznek szenilisek? Ezeken kívül még miben más mint egy felnőtt, vagy kölyök kutya? 7 éve van kutyánk, tehát semmilyen tapasztalatom nincs ezt illetően. Szívesen fogadok történeteket is.

Köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 27. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!


nekem a spánielem 15 évig élt. Az utolsó 5 évben már szinte vak volt és süket. Ahogy öregedett, már bárhol elaludt, ezért nyáron figyelni kellett, hogy árnyékban legyen. Sokszor keltettem fel, és vittem árnyékba, mert nem ébredt fel magától. Valamint arra is figyelni kell, hogy igyon eleget, ez sem megy mindig magától.


Séta szigorúan pórázon, amíg van rá igénye. Én az utolsó 3 évben már nem vittem ki. Vakon, süketen, reszkető lábakkal elsétálgatott az udvaron, az ismerős helyen.

Amúgy annyi, hogy lassabb. Veszélyforrás pl., hogy bezárhatod akárhová, mert nem hallja, hogy ha szólsz neki.

Nekem szerencsém volt a beagle kanom mindig megkereste a spánielt, ha nem találtam :). Csak annyit kellett mondanom, hogy "Hol van Pamacs?", és már kereste is :).


Figyelni kell, ha ,kiállsz az autóval, nehogy elüsd. Kb, mintha az ősöreg ükapáddal élnél, aki ráadásul Alzheimeres is, és mindig elkószál. ilyen érzés, de nagyon szép egy öreg kutya szerintem :).

2013. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt kutyája válogatja, van, amelyik idős, de szellemileg ugyanúgy fiatal, és van, amelyik teljesen rigolyás lesz meg háklis - de mindegyik egy élmény :) Némelyik nehezebben fogadja a változásokat, és van, amelyik kifejezetten örül a változatosságnak; vannak magányos típusok és olyanok, amelyikeket feldobja a másik kutya (még ha nem is feltétlenül látszik az első találkozáskor). Mindenesetre általában a viselkedésükkel nincs sok gond, vagy ha igen, nevelhetőek, könnyebben is engednek már az akaratukból, hatalmi csatákba nem nagyon szállnak be, hisz tudják magukról, hogy öregek. A fiatalok pedig meglepő módon szoktak rájuk hallgatni így is, nem úgy, mint egy falkavezérre, de elismerik a tapasztalatukat, bölcsességüket; nagyon tanulságos figyelni őket, már ha valakit érdekelnek ezek a dolgok :)

Menhelyen mindenesetre mindig az öreg kutyák a sztárok, legalábbis a belsősök (dolgozók, önkéntesek) között, gyakorlatilag mindegyikük hatalmas arc :)

2013. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bodnar edit ***** válasza:
Abban lesz más, hogy megfontoltabb, tapasztaltabb és még ragaszkodóbb lesz.Nekem is volt kutyusom, picikén dobták ki és én megmentettem. Nagyon sok örömöm volt benne, minden változását imádtam. Kicsinek kis bohó volt kb. 5 éves kora után kezdett komolyodni lassan póráz nélkül sétáltunk már hallgatott rám. Persze ők is tudnak betegek lenni, öregedni de szerintem minden kornak megvan a maga szépsége.. Ráadásul még jobban ragaszkodnak.Macikám 14 és fél évig élt de mi türelmesek voltunk a betegségéből adódóan többször vittük le, tehát alkalmazkodni kell nekünk is de szívesen teszi az aki tiszteli és szereti őket!Ha majd te is ott tartasz majd jön minden magától.
2013. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!