Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tehénnek rossz a fejés?

A tehénnek rossz a fejés?

Figyelt kérdés
Tehát fáj neki? vagy bármi más okból szenved egy tehén azért, hogy nekünk tejünk legyen?
2014. jan. 19. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz neki, ha jól fejik.
2014. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
15%
egyaltalan nem kellene tejet innunk, gondolj bele egyik masik allat sem issza meg egy masik allatfaj tejet. A tehen teje a borjunak van ahogy az anyanak is csak akkor van teje ha babaja szuletik. amugy a tej nem annyira egeszseges ahogyan elhitetik velunk, hosszu tavon pedig a kalcium leepiteset idezi elo. amugy sztem nem faj neki, csak nem erti hogy mi a fenenek csinaljuk...
2014. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gergo1998 ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem fáj neki, és ha annyirá tele van a tőgye akkor már várja a fejést, ha fejés közben kap abrakot akkor összekapcsolja a fejés-étel közti kapcsolatot és szeretni fogja, az elöttem kommentelönek nincs igaza, mert az IGAZI tehéntej igenis egészSéges!! És most nem a dobozos tejre gondoltam ami csak tejpor meg víz!!!!
2014. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

"gondolj bele egyik masik allat sem issza meg egy masik allatfaj tejet"

gondolj bele, egyetlen másik állat sem aratja le a búzát, nem őröl belőle lisztet, és nem süt belőle kenyeret.

sőt, egyetlen állat sem csinál pörköltöt sem.

Aki ilyet ír, az nem eszik sem tejet, tejfölt, tejszínt, vajat, túrót, sajtot, joghurtot vagy bármilyen más tejterméket? Azzal a jelszóval, hogy a szomszéd nyúl sem eszi?

2014. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
26%
"szomszéd nyúl" én egyáltalán nem fogyasztok tejtermékeket, mert a szervezetem teljesen intoleráns rájuk, ahogyan rengeteg más embernek is. Rengeteg orvosnál jártam mire kiderült, hogy mi a bajom, és mióta nem iszom tejet stb. sokkal jobban vagyok. Csak arra akartam rámutatni, hogy sok ember nem is tudja, hogy laktóz érzékeny és nem érti, hogy mégis mi baja van akkor. A lényeg az, hogy mikor fejlődik a szervezetünk, a csecsemőmirigy elhal, ami ugye arra szolgált, hogy feldolgozza a tejet, és ezért képtelenek vagyunk megemészteni. Ráadásul amit írtam nem én találtam ki akárhol utána olvashatsz. A tej savassá teszi a szervezetet és ahhoz hogy ezt ellensúlyozza kálciumot kell elvonnia a csontokból és a fogakból Ergo a tej nem jó kálcium beviteli forrás. Lehet, hogy az állatfajos példa rossz volt, de akkor is furának tartom, hogy a tehén teje elvileg a borjúnak lenne, és nem nekünk, és ha nem tartanák fenn valamilyen mesterséges folyamattal akkor a tehénnek egyébként nem is lenne teje, azon az időszakon kívül mikor bocija születik
2014. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ő nem szenved a fejéstől, viszont a borja igen, mert mi isszuk meg a tejet amit neki kellene, elszakítják az anyjától, és tápszeren nő fel. Persze nagyüzemi tartásban még rosszabb a helyzet...
2014. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szenved fejés közben.
2014. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálják a fejést, akkor nem fáj neki. Ha viszont nem fejik, de fejni kellene,illetve hanyagul fejték (maradt tej benne), akkor fájni fog neki. A tőgyében benne maradt tej, tőgygyulladást okoz neki.
2014. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!