Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Az élő kecskét húsáért hogyan...

Az élő kecskét húsáért hogyan veszik, van ennek piaca?

Figyelt kérdés
Gondolom nem ez a leggyakoribb húsáért tartott állat. Egyáltalán szoktak kecskét felvásárolni, és ha igen, akkor a fiatalabbakat, vagy bármelyiket, és milyen árban?

2014. febr. 1. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán vásárolnak fel. Húsát úgy tudod eladni ha levágás előtt vevőt keresel rá, min. 1200ft/kiló. Mert én pl. nagyon szeretem a kecske húsát. Sokkal ízletesebb mint a birkahús.Ha húsáért tartod akkor nagytestű parlagi vagy búr kecskét tartsál. A búr viszont igényes hogy jól nőjön napi kétszer fejenként negyed kiló kukoricát kell kapjon. Az abrakkal meg a lucernával vigyázni kell mert ha túl sokat adsz nem bírja megemészteni és elpusztul
2014. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy kétéves cikk, de a helyzet nem változott.

[link]

2014. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én azt se tudom, hogy ezek milyen fajták, amik nekem vannak. A fülük nem lógós, a szőrük olyan közepes, se nem rövid, se nem hosszú. Szerintem parlagi kecske, ahogy nézegetem a képeket a neten, teljesen úgy néznek ki. De nem értek hozzájuk.
2014. febr. 2. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Neked parlagi van vagy szánentáli. A búr kecske a húshozamu de kényes, nehezen hízik keményen kell etetni ahogy leírták. Nem ismerik az emberek a kecskehúst szerintem, nekem ízlik, nem rossz de sokan még nem kóstolták. Én tejelőket tartok, a tej elmegy jobban
2014. febr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, erre a kettőre hasonlítanak.

Én sem emlékszem, hogy milyen, pedig biztosan ettem már régebben. Egy ideig nem is tervezem. A tejüket viszont eladnám (amellett hogy innám is, mivel állítólag nagyon egésszésges, bár nyilván függ attól is nagyrészben, hogy hol legelnek), ha lenne rá vevő.

2014. febr. 10. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Hány kecskéd van? Tejelnek most egyáltalán?
2014. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem sok, mindössze 3 van. Abból is bak az egyik. Még nem tejelnek, most születnek először kicsik. Utána várok amennyit kell (azt hiszem, két hetet), utána megpróbálnám fejni őket. A hasuk jó nagy. Remélem sok kicsi lesz :)
2014. febr. 10. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!