Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Vásároltam Libát és kis...

Vásároltam Libát és kis csirkéket! Már megnőttek-mindennel etetem itatom de nem tojnak! Miért?!?! Hozatva lettek félig meddig "kitojt tyúkok" Azoksem akarnak tojni, de mindenki aki erről a helyről hozatott csak dicsérni tudja!

Figyelt kérdés
De nekem nem! Kb 20tyúk napi 2tojást termel! -van két kakas! (1japán, meg egy barna hibrid) -2liba -egy gyöngyi kakas -és tyúkok TAkarmányt kapnak kukoricát, búzát és napraforgót, éés persze sok vizet! Szerintetek mi lehet a probléma?
2014. febr. 23. 01:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Valószínű, hogy a kakasokkal van a baj.

A libákhoz meg gúnár kell.

2014. febr. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Előző vagyok.

A libatojást ugyanis nem lehet megenni (nem érdemes), azt csak keltetésre érdemes tojatni. De hogy csíra legyen a tojásban, ahhoz kell a gúnár.

Ahhoz hogy tojjanak a tyúkok, megint csak nem kell kakas, csak ha keltetni akarod a tojást.

2014. febr. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Világítasz nekik? Ha nem, majd ezután kezdenek tojni, ha hosszabbodnak a napok.
2014. febr. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
A kaja felsorolásából véletlenül maradt ki a tojó táp, vagy tényleg nem adsz nekik?
2014. febr. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Természetes (ill. háztáji) körülmények között ilyenkor tojnak a legkevesebbet, a rövid nappalok miatt. (Gondolj bele, ha kikelnének a picik, mind megfagynának.)

Két lehetőséged van:

1. Kivárod, míg kitavaszodik, és elkezdenek tojni a tyúkok. Nyáron dömping lesz, nem fogod majd tudni hova tenni a tojást :)

2. Ahogy már mondták előttem: világítasz nekik, és nyomatod őket a tojótáppal.

2014. febr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom de nekem 13tyukom va es egy kakas. De mar jol tojnak ugy ket hete. Napi 6-10 tojas . Igaz decemberben egy darab semvolt. Januar kozepen kezdtek ujra tojni. Igaz 1 evesek viszont zero tojotap, csak kukorica es gilisztat szoktam asni nekik.
2014. febr. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A libáknak már tojni kellene. Nekem 2 liba kb 2 hét alatt 20-at tojtak.
2014. febr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

sosem adtam tojótápot a tyúkjaimnak! Mégis ontották a tojást! A tojótápot simán helyettesiti a fekete(napraforgó)mag mert jó olajos.. Meg a zöld!! Ahogy tavasz lesz beindul majd!

A kitojt tyúkok képesek potyogtatni! Gondolom ketrecesek voltak! Volt olyan nálunk hogy mi is vettünk és véletlen vettem észre hogy bárhova szempillantás alatt odatojnak,amire a többi rálép megtöri és utána rászoknak! A libának vegyél gúnárt!

2014. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem 13 pipim van, tojótáp nélkül, tömény kukorica zöld kombóval nyomatják nyáron. Most már megkezdték napi 2-3 tojás jön.
2014. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Tojótápot azért nem adok nekik mert az csak gyorsan letojatja őket utánna meg semmi! maradok a jó öreg kukoricás megoldásnál! egyépként próbáltam a tápot is! Köszönöm mindenkinek!!!!!!! :)
2014. febr. 23. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!