Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mekkora szántóföld kellene...

Mekkora szántóföld kellene ennyi jószágnak, és kb. mekkora ólak?

Figyelt kérdés

2 shetland póni ezzel művelni a földeket és kaszálgatni velük

2 tehén amiket bebúgatni hogy legyen laktációja meg a borjúkat leadni

2 malac hízlalása vágásérett súlyig

15-20 nyúl

30-40 tyúk



2014. márc. 11. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ehhez nem kell sok.

Kétféle föld kellene, szántó- és kaszáló/legelő.

A pónikhoz nem értek, dehát ugyanazok mint a lovak, csak kicsiben... bár a lovakhoz sem nagyon :)

Tehenet el lehet tartani karámban, ahol szabad ég alatt is lehetnek, vagy valami kicsi helyen, tehát nem kell, hogy legeljenek, de a jobb mégis az lenne, ha olyan helyen vannak, a két tehénnek, és a borjaiknak elég olyan 2 hektár terület, ha legelnek, de még kell a télire is széna.

Ha most belevesszük a pónikat is, és a nyúlakat is, hát akkor kicsit több is. Volt nyulam is, de régen, annyira nem vágom a témát velük kapcsolatban.

De ezek az állatok sok szemes takarmányt nem esznek meg. A disznó az, amelyik igen, de kettőnek nem kell sok búza, árpa, zab, kukorica, napraforgó, vagy amit akarsz. Persze adsz a többi állatnak is belőle. Azt nem lehet kiszámolni, hogy mennyit fog teremni, hiszen az időjárástól is függ. A kukoricát locsolni nem ártana, szebbek lesznek sokkal.

Szerintem olyan 3 hektár jó lenne, ha lenne... de ez csak saccolás. Ha marad takarmány, akkor el tudod adni! És persze a szalma is kellene, az állatok alá.

Úgy tudom, a malacnak olyan 5 mázsa kell egy évben, hogy elérje a vágósúlyt, dehát ez is attól függ, mekkorára akarod. Ebbe az öt mázsába mehet mindenféle....

1 hektár olyan 20-30-40 mázsát is teremhet, kukorica 40-120 között is lehet. Locsolni, trágyázni kellene.

A szántást meg a többit, azt nem tudom, hogy gondolod a pónikkal.

itt olvastam ilyen érdekessb dolgokat (bár nem sok köze van a kérdésedhez):

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__3205712-mivel-er..


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


A tehén az nem eszik sokat egyszerre, csak egy kis vödör darát adsz neki (szemesen ne, legalább is nem szoktak, én így tudom...), de nálunk tavasszal, nyáron, ősszel, ha legeltek, nem is kaptak. A borjú meg csak szopta az anyját, elég nagy súlyig :) 3 mázsás súlyig el van így a borjú.

[link]

a többi állat tartása egyszerűbb, mint a tehéné.

A nyúl és a tyúk helyigényéről, és táplálékfelvételének mennyiségéről inkább nem nyilatkoznék, az nem az én asztalom :)

Ami az ólakat illeti, a disznóknak olyan 15 négyzetméter fejenként elég. Ennél még kisebben is szokták tartani őket.

Az istálló a tehénnek és a póniknak, hát olyan 40 m2 már lehet hogy elég. Akkor ott benn vannak, ha olyan az idő, vagy este, ha nem akarod, hogy ellopják őket. De mondom, több lehetőség is van. Lehet előttük egy karám, ami meg akármekkora lehet. Aztán a legelőn is lehetnek, ahol szintén karám veheti körbe őket.

2014. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!