Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit ehet a disznó?

Mit ehet a disznó?

Figyelt kérdés
Tudom hogy moslékot eszik meg hogy mindenevő de ellehet e tartani csak szénán, kukoticán meg búzán ?

2014. márc. 16. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

"el lehet-e tartani"

A disznó szénát nem eszik. Búzán, kukoricán el lehet tartani, csak nem nagyon fog hízni. Ha hobbiból tartod otthon, akkor is érdemesebb választékosabbra kibővíteni az étrendjét. Friss zöldet is eszik, gyümölcsöt, gyümölcs maradékot (pl. dinnyehéj).


Azért, ha csak ennyit tudsz róla, még nagyüzemileg ne nagyon próbálkozz! Tisztátalan, és szagos.

2014. márc. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ (semmikép nem akarom nagy disznótelepet csinálni csak gondoltam 2-3 db tisznót tartanánk mert nagyon szertyük a húsát)
2014. márc. 17. 15:37
 3/6 anonim válasza:
ha nem akarsz vele sokat bíbelődni és ami a legfontosabb, nem akarod tápozni, vegyél mangalicát vagy vietnámit, nem kell tápozni, igaz zsírosabb mint a fehér malac de a húsa még finomabb is, arról nem is beszélve hogy a zöldet meg a konyhai maradékot szívesebben megeszi mint akármelyik szemes takarmányt. nekem nagyon jól beváltak, ja és abszolút nem kényesek...
2014. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sertés tartáshoz kell (búza)szalma az almozáshoz, árpa,kukorica,búza, némi ásványi anyag, és táp is kell.

Ha elég nagy kerttel rendelkezel, néhány zöldséget vagy gyümölcsöt termeszthetsz a malacnak. Pl.: takarmány répa, takarmánytök, alma, C tipusú krumpli.

2014. márc. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Tudom, régi a kérdés, de hátha valakinek hasznos lesz a válaszom...


Nekem ami nagyon bejött az a következő:


Kukorica szemessen és daráltan vízzel elkeverve, ehhez még megy egy kis zöld meg kenyér. Ennyi! Nem több, nem kevesebb!


Aki nem hiszi járjon utána!!

2019. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
UI.: Hatalmas nagy disznód lesz!!
2019. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!