Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hány db fejős (Holstein fríz)...

Hány db fejős (Holstein fríz) tehénből lehet megélni?

Figyelt kérdés

Eddig juhokat tartottam kb 35 - 40 db, most váltani szeretnék fejős tehénre hogy kb hány darabból lehetne megélni ?

És tényleg olyan jól ad tejet a Holstein fríz tehén ahogy mondják ?

(átlagba ad 20 l tejet vagy többet, kevesebbet ?)



2014. márc. 20. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Az tény hogy nagyon jó tejet ad a holstein, és körülbelül le is adja a 15-20 litert. Nos attól függ a megélhetésed, hogy mennyire van kereslet a tejre, mit akarsz vele csinálni. Ha nyitni akarsz egy tejes boltot, hogy házhoz járnak emberek, satöbbi, ahhoz kell tőke is, míg beindul. Kellenek gépek, hely hozzá. Egyébként ha jó áron finom tejtermékeket adsz bejöhet az üzlet. Szerződni lehet boltokkal, üzletekkel is. De mindenhez idő kell míg megismernek, elterjed a neved. Egyébként hát olyan 30 darab kezdésnek elég, lehet annyi se kell még, míg bejön.
2014. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Vegyel 200, az biztos kitart.
2014. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ (én kb 18 db-ra gondoltam)
2014. ápr. 10. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!