Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fríz ló gondozás? Elolvastam...

Fríz ló gondozás? Elolvastam az összes kapcsolódó kérdést, de (többi lent)?

Figyelt kérdés
egyikben sem találtam meg teljesen amit akartam.Eddig azt vontam le hogy a sörényét minden nap keményen át kell fésülgetni,3 naponta fonogatni.De a bokaszőr? Elég átfésülni?A farkával mi a helyzet ugyanaz mint a sörény?A szőrét meg ugyanúgy mint egy másik lóét? Kell szőrfényesítő pata olaj valami? Mennyi időnként ? És egy sportosabb alkatúnak elég 1-2 naponta 1-1 óra mozgás,vagy karám??
2014. febr. 2. 06:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valami hülye elhintette itt egyszer,hogy más bánásmódban részesül ,mint a többi ló,azóta zuhan ez a lavina és nem áll meg...


Bokaszőrét ,sörényét fésülheted ,hogyha azt akarod szép legyen,nyilván ha nem fésülöd ki neki,ugyanaz lesz ,mint bármely más lónál,összeragad. A szőrét is ugyanúgy ,mint más lóét,értelemszerűen minden nap,pláne ha felszerelés megy rá,akkor mondani sem kell. Szőrfényesítő,pataolaj nem létszűkség egyik fajtánál sem. Maximum nyáron patazsír,ha rossz a pataszerkezete. 1-2 naponta,1-1 óra mozgás minden lónak kevés. Az a legjobb ha egész nap karámba van,este viszik be a bokszba,naponta 1 órát minimum dolgozzon,1 héten lehet 1 nap pihenője,télen az sem baj ha 2 napot pihen,csak ne egymás utáni napok legyenek,mert akkor nagyon tele lesz. Ha keveset mozog akkor könnyebben beszűrődik a a lába meg bolond is lesz.


Nézd meg hány cigánynak van Fríz lova,szerinted azok fonogatják meg fésülgetik? Max eladás előtt . Ezek nincsenek megszabva ,hogy melyik fajtánál,mennyit kell fésülgetni,ezek a dolgok a tulaj igényességén múlnak.

2014. febr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Drága első, mégis hány Frízt gondoztál már. Elárul, én többet mint akartam, és más bánásmód kell neki, mert egy túltenyésztett beteges fajta. A bokaszőre miatt úgy kapja a csüdsömört mint atom, lovászként eleet pucoltam, pedig csak egyszer ment ki a nedves karámba. És igen, van cigány ismerősöm, aki nem fésülgeti, hanem fésülgetteti. Aki ugyanis megvesz egy több milkás lovat, annak csicskára is telik, cigányéknál ez így szokás. Szóval jó, hogy okoskodsz, csak először nem ártana kicsit a valóságban is csinálni a dolgokat.
2014. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én gondozok frízeket ha elmennek a gazdái nyaralni, nagyon kényesek (EZEK, azt nem tudom más mennyire) nyáron is takaróba kell lenniük de szerintem ez h most át kell fésülni a sörényét.. szerintem ez nem a fríz fajtára van nálam póninak arabnak sportlónak mindnek megvan pár naponta szerintem ennyi legalább jár nekik
2014. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#2: már vártam egy ilyen barmot :) Nagy lovászmester
2014. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !De azért az hogy nyáron takaró??! Most ne haragudj megkérdezhetem hogy hol laksz?Alaszkában?
2014. febr. 2. 18:20
 6/12 anonim ***** válasza:
te kérdezted, de nekem elhiheted.. mondjuk a takaró az esetleg arra nem gondolsz h nem csak a fagy és az eső ellen van?-.- nyomorék
2014. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló azért én ilyen szavakat nem használnék de te akartad

Én ilyen barom törzsgyökeres vadparaszthoz biztos nem vinnék lovat főleg nem az agyontenyésztett frízemet....nagy okos

2014. febr. 3. 06:00
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem mi nem ismerjük egymást az után parasztozz majd miután tudod hány lovat gondozok évente vagy tanítok be.. de ne zavarjon én megértem h rosszul esik ezt felfogni és az h agyontenyésztett se jó de papolhatnék még sok ezer dologról de nem is értem miért pazarolom az időm ilyen világi emberekre :)
2014. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező: ez a 2 hülye csak hangoskodik,eleve ,aki évente sok lóval foglalkozik és sikeres ,az nem egy trágya anonim oldalon fogja villogtatni magát :)
2014. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A sörényét nem muszáj naponta fésülgetni, befonni meg aztán végképp minek... Ha akarod, befonod, ha nem akarod, akkor nem. Elég gyökérkefével áthúzni neki, és heti 1-2× átfésülni. Farka ugyanez.

Na a bokaszőre, az más dolog. Azt napjában többször is ápolgathatod, mert csüdsömörtől kezdve mindenféle bajt összeszed. Télen megfázik róla, és így tovább... Nagyon figyelni kell rá, karámozás és munka után minimum érdemes letakarítani, vagy vágd le, de azzal egy komoly fajtajellegtől fosztod meg.

Tényleg túltenyésztett, betegségekre hajlamos fajta amúgy, de ez már független teljesen attól, hogy most hogyan ápolod, hogyan nem. Nagyon oda kell figyelni a takarmányozására, és a megfelelő mennyiségű mozgatására (!), ami napi szintű mozgást jelöl. A mozgás ráadásul legyen megfelelő, kellemesen átmozgatni, áthajlítgatni, ellazítani kell a lovat, ne azért menjen a helyére, hogy ellazuljon, hanem már ellazult legyen, mikor leszállsz róla. 1-2 naponta pár óra mozgás kevés, nem csak fríznek, mindennek. Heti egy nap pihenés lehet, attól függően, hol tartod (a frízt sokan bokszban szokták, főleg a bokaszőre miatt, meg, mert nyáron kiszívja a nap a színét, stb-stb., és max napi 1 óra karámot adnak neki, kb. ugyanennyi munka mellett (!)), ezért a pihenőnapon is fontos, hogy kimozduljon, én kimennék vele egy könnyű, laza terepre, valamire olyankor.

2014. febr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!