Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ebből a fűmagkeverékből...

Ebből a fűmagkeverékből tényleg lehet olyan kaszállot csinalni ami jo a teheneknek, lovaknak, birkáknak? 1 hektáron hágy bála lenne belőle?

Figyelt kérdés
[link]
2014. márc. 30. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a kérdést olvasva is kizárt! Ugyanis ezen állatok más féle füvet szeretnek, mitöbb még lovakon belül is vannak eltérések, pl a shetlandi pónik inkább az angolperjére hajtanak, míg a rendes lovak inkább a vastagabb szárú füvet szeretik.

Ad2, fűmagot illene a környezethez választani, mert rácseszel, ha adott faj nem bírja a körülményeket, egyszerűen kipusztul a másik meg majd beszaporodik helyett és nesze neked keverék...

Ad3, a bálák száma az időjárástól függ, nem a fű fajtájától.

Egyébiránt 20kg elég vagy 1000m2-re, neked mek 10000-kell. 200k-t kicseszni fűmagra kicsit húzós annak tükrében, hogy fűnyírás mellett akár 1-2 év alatt is beáll a természetes gyep, csak addig kell írtani a gyomot.

2014. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szv. Most van egy hektar ures szantofoldem. Ha 2-3 evik nem vetem, bem szantom es csak a gyomot irtok ki akkor lesz egy retem kb 3even bellul?
2014. márc. 30. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsőként, ha szántóföldnek van minősítve a terület, akkor úgyis használd. Rétnek, kaszálónak használni akkor lehet, ha átminősítetted a területet. Viszont ha már szántód van, és fűpusztítóknak akarsz takarmányt, akkor érdemes lenne lucernát vetned.
2014. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Erősen ajánlom a lucernát csomós ebirrel(Dactylis glomerata) kerevre vetni, 5-6 évig kitünő szénát ad, nekem hektáronként 500 bála jött le, de tényleg az időtől és a bálák nagyságától függ. Ha mindenképp kaszálót akarsz létesiteni, ehhez szükséges ismerni a talajadottságokat, és az éghajlati viszonyokat is(alföldön nem ugyanazt kéne vetni mint a Bükkben), és aztán egy agronómust megkérdezni(vagy engem, bár én nem vagyok mérnök, valamennyire konyitok hozzá, de inkább mérnök bácsit, mert nagy befektetés a fümag.)

Ha nem akarsz rákölteni, de van időd, vess kalászost(pl. búza), ne gyomirtózz csak egyszer tavasszal, és aratás után a tarlót kaszáld meg még azon a nyáron, majd következő évben is két-háromszor. Két-három év alatt beáll egy stabil gyep, amit aztán szükség szerint kaszálhatsz. Kevesebbet fog teremni mint a vetett, de olcsóbb is.

2014. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!