Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szerintetek miért nem tartanak...

Szerintetek miért nem tartanak, vagy vásárllnak többen nyulat?

Figyelt kérdés
Nekünk van egy anya, évi 30 nyulat biztosan levágunk, nagy részét megesszük, a többit rokonoknak odaadjuk. Szeretjük is, egészséges is, nem macerás, viszonylag olcsó. Rengeteg érv szól mellette, az emberek mégsem tartanak, illetve vesznek nyulat. Ez minek köszönhető? Sajnálják az ártatlan kis nyuszikákat vagy mi?
2014. máj. 29. 07:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%

8. vagyok.

9.-nek: a nyúl nem rágcsáló :)

Zsófi, neked írok magánt, ne offoljunk kecskével egy nyulas kérdésben. :)

2014. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Offoljatok nyugodtan engem nem zavar, kecskét még nem ettem, és nekem is egy időben volt gondolatomban a tartása...
2014. máj. 30. 17:20
 13/19 anonim ***** válasza:

Az emberek szokásaiban keresendő a probléma. Ha megkérdezed a körülőtted lévőket, akkor 10 emberből 9 biztosan azt fogja neked válaszolni, hogy ő egész életében csirke és/vagy sertés hús evett (feltéve, hogy nem vegetáriánus). Nem is ez a nagy gond -bár ez már lényegében meghatározza mit fog enni -, de ha mégis megkóstolta, talán még ízlett is neki, akkor azért nem vásárol vagy tart nyulat, mert a család többi tagja nem eszi meg. Akadály lehet még a család bármely tagjának a hozzáállása is! Én már hallottam olyant munkatársaktól, hogy azért nem esznek nyulhúst, mert a lányuk úgy gondolja "a nyulnak arca van, ezért nem esszük meg" és az az is benne van, hogy sajnálják levágni az állatot.


Más ...


Az évi 30 nyúl nem olyan sok, többet is ki lehet hozni, ha jobban belegondol valaki (2 anya és 2 bakkal elméleti maximum 200 db, sok függvénye van ezért konkrét számot nehéz mondani). A keletkező többletet fagyasztóban lehetne tárolni, illetve, amit a család nem eszik meg, azt a kutyáknak is lehet adni.

2014. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Egy anya van és nem csináljuk a tenyésztést nagyon intenzíven, meg olykor nem marad csak 3-4 fióka, szóval ennyi az átlag. Persze lehetne rakta javítani, de nincs annyi időnk, hogy komolyabban csináljuk. Egyébként most is van a fagyóba vagy 15, meg van 6 választott is. Ez az év eddig szuper, már mindjárt 30 nál tartunk.
2014. máj. 30. 20:22
 15/19 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Nem intenzításon múlik, vagy mennyire komolyan csinálod. Normális esetben 7-10 kölyke lesz az anyának és azt általában fel is neveli, elhullás ritkán vagy egyáltalán nincsen. Ha ennél kevesebbet produkál, akkor baj van, és érdemes másik anyát keresni/vásárolni. Szerintem! A másik trükk amit érdemes csinálni, hogy nem a gyerekeket vágod le, hanem az unokákat.A gyerekeket felnevelni, és bepároztatni egymással, persze ennek az az előfeltétele, hogy 2 anya és 2 bak legalább megvan. A tél beálltával 2 anya,2 bakot meghagyni (lehetőleg fiatalokat, amennyiben a kiinduló állomány elérte a 2 éves kort, akkor az utódokból érdemes meghagyni a következő évre).
2014. máj. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Az aktivitást úgy értettem, hogy csak 4-5x szoktuk pároztatni. Értem én ezt az unokás dolgoz, de nincs szükségünk annyi nyúlhősra.
2014. máj. 31. 07:25
 17/19 anonim ***** válasza:
Anno a szüleim és a papám is azért hagyott fel a nyúltartással, mert szúnyogszezonban elhullottak, oltatni meg költséges, nem éri úgy már meg. Most mi is tartunk, de majd kiderül, hogy meddig.
2014. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyik előző vagyok. 17-re reagálnék: egy 20-adagos Pestorin Mormyx oltóanyag ára 5200 Ft (a mi dokinknál, máshol lehet, olcsóbb). Azért az egy állatra lebontva 250 Ft, nem hiszem, hogy az lenne a megtérülés akadálya. Mi úgy csináljuk, hogy más nyulas ismerőssel/ismerősökkel összeszámoljuk, hány oltandó állatunk van, annak megfelelően közösen megvesszük a cuccot, és egyeztetünk időpontot amikor oltunk (24 óra alatt fel kell használni a bekevert anyagot).
2014. jún. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 egy naaagy fan válasza:
Nálunk a papám nyúlhúst akart venni, de helyette odaadtak neki két aranyos kifejlett nyuszikát. Nem engedjük megölni őket, szóval háziállatok lettek. A kutyától elzártuk őket (bár nem nagyon érdeklik, sosem lehet tudni), a macskák meg félnek tőlük, úgyhogy jó. :D De nekem nem lenne szívem megölni őket, olyan helyesek. Nem is eszek nyúlhúst. :) Apám megszívta... Nyulakat tart és tuti, hogy nem fogok nyulat enni! :)
2014. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!