Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nem eszik a kisliba?

Miért nem eszik a kisliba?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy hete hogy kikelt a kisliba.és tegnap össze is esett.Eddig csak gubasztott igaz ment a nagylibák után de egy fűszálat sem evett meg.Nem tudok vele mit tenni nem akarja enni a sima kukoricadarát sem a fűvet,pitypangot..Csak barackot eszik de abbol se sokat.Segitsetek mit csináljak h végre elkezdjen enni??Mi lehet a baj hogy nem eszik?A másik kisliba (csak 2 kelt ki) mindent megeszik szó szerint.ezért nem gondolom h az étellel van baj..

2014. jún. 25. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
a barack nem egy tipikus libatáplálék.
2014. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A liba akkor eszik ha éhes nem szabad kajával folyamatosan piszkálni csak félni fog az embertől. Várj türelmessen. Egyébként meg ha kelés gyönge akkor nem nagyon tudsz vele mit csinálni 50% hogy megmarad.
2014. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Plussz a darát kikell szórni egy kis tálcára Ha nagyon friss a jószág akkor bele kell rakni mondjuk egy sörös tálcába. A frissen kikelt baromfi a lábával veszi észre a kaját eleinte. Később fog rájönni hogy ez neki jó és csillapítja az éhséget.
2014. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a barack nem tul jó táplálék de semmit nem eszik..szórtam le darát,néha fel is vette a csőrével de elkezdi rázni a fejét és kihullik belőlle.Eddig nem is piszkáltam, hagy mennyen a többi libával csipegetni de tegnap ahogy kimentem megnézni őket mert nagyon hangossan voltak láttam h oldalt fekszik a sárban.Rögtön behoztam lámpa alá és próbáltam neki enni adni,mert láttam már napokkal azelőtt h nem eszik.
2014. jún. 25. 17:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Miután evett egy kis barackot életre kapott és járkált szinte már szaladgát.de ettől nem fog megnőlni és félek hogy kevés neki.
2014. jún. 25. 17:20
 6/7 anonim válasza:
Elvileg 2 hetes korukig a 30 fok kell a kicsinek hogy biztos megmaradjon. Az előző választ meg nem hülyeségből írtam. A liba indító táp jobb lenne neki egyébként. Olyan kaja kell neki amivel a zúza elbír ha barackkal eteted kap egy bélgyulladást és tuti hogy megdöglik.
2014. jún. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De nem értem hogy a másik kisliba megeszik mindent már a, nagylibákkal megy fűvet csipegetni.Ez meg szegénykép élet-halál között van.De köszönöm a válaszokat veszek nekik libatápot!
2014. jún. 25. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!