Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mekkora volt az eddigi legnagy...

Diesel221 kérdése:

Mekkora volt az eddigi legnagyobb disznótok?

Figyelt kérdés
Milyen fajta volt,hány éves?

2014. okt. 5. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lapály és nagy fehér disznóink voltak régen, 140-150 kilónál vágtuk őket. Ma már sajnos nem tudunk tartani, mert le kellett bontani az ólat.
2014. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

198kg kivéreztetve


1 szezonos volt( tavasszal vettük választási malacként, télen vágtuk)

Nem fajta szerint vettük, de úgy tudom magyár lapály vola

2014. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Abban esetleg tudna valaki segíteni hogy egy hold földön megtermelt kukoricából mennyi disznót tudnák eltartani egy évig?
2014. okt. 5. 17:03
 4/6 zolidobos ***** válasza:
100%

Sajátot soha nem tartottam, de jártam vágni jó 30 évig. Akkoriban a 200 kg fölötti disznó kvázi "divat" volt. Volt egy mondás felénk, hogy az ember 100 kilónál, a disznó 200-nál kezdődik. Korábban írtam, hogy a legnagyobb -talán- egy ivartalanított, majd meghizlalt tenyészkan volt, szerintem 400 fölötti.

A kukorica termés nem saccolható az általad kérdezett formában. Az előző válaszomra utalnék vissza, 4kiló/1 kiló súlygyarapodás.

-állattenyésztő-

2014. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak kukoricán eltartani egy sertést nem szabad, annak ellenére, hogy imádja. Elzsírosodik, lágyul a szalonnája. Ráadásul a sertésnek ókukorica való, nem szabad az az évi termést neki adni.
2014. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
3 eves NF 380 kg kanlot
2014. dec. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!