Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajtáknak a legnagyo...

Mely kutyafajtáknak a legnagyobb a mozgásigényük?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik kutyáknak a legnagyobb a mozgásigényük? Nem venni akarok, van kutyám, csupán a véleményetek érdekel, mert mindenhol mást olvasok egyes kutyafajtákról és én már nem tudnék összeállítani egy "Top 10 legmozgékonyabb kutya" listát. Egy 10-es listán melyik lenne az első három és kik férnének még bele, véleményetek szerint? A Te kutyád mennyi mozgást igényel egy nap?

#kutya #mozgás #kutyafajta #sport #fajta #mozgásigény #sportkutya #kutya mozgásigény #kutyá mozgásigénye
2014. júl. 25. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Agár, boxer... De ez csak az én véleményem.
2014. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a vadászkutyák mozgásigénye a legnagyobb.
2014. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a terelőkutyák (pumi, mudi, puli, border, stb.), aztán a vadászkutyák (vizsla, agár, szetterek különösen, stb., majd egyes őrző-védő fajták (roti /az eredeti rotinak viszonylag nagy mozgásigénye van/, dobi, belga juhász, boxer, stb.).


Én így gondolom. Ebbe beletartozik a szellemi foglalkozás is, tehát a foglalkozásigény, ha úgy tetszik :) Bár ha a szellemi részét nézzük a dolognak, akkor némileg változhat a sorrend, no meg egyedfüggő is.


Ez nyilván csak az én véleményem :)


Nekem egy vizsla keverékem van. Igazából egész nap képes aludni, mint általában a vadászkutyák, de ha terepen vagyunk, akár egész nap fut. A másik kutyám egy roti, na ő már más tészta. Szeret ő is terepen lenni, futni, mozogni, de neki nagyon fontos a gazdával való munka is. Tehát ő nincs úgy el magának, mint a vizsla, hogy elszaladgál, hanem vele játszani, dolgozni kell (apport, keresés, engedelmes, stb.).

2014. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Border collie, északi kutyafajták (husky, malamut, samoyed, stb), terrierek (jack russel, foxterrier, stb).
2014. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az elsők lehetnének a pásztorkutyák: puli, pumi, mudi, sinka

Második csoportba írhatnám a munkakutyákat, azaz az őrző-védő, elfogó kutyákat, például roti, német juhászkutya egyebek

Harmadik csoportba a vadászkutyákat és terriereket.


Nekem egy amstaffom van, fáradhatatlan. Képes egész nap mozogni, bár egészségügyi gondja miatt vigyázni kell azért a melegre elsősorban

2014. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
cseh farkas, grönlandi kutya, jack russel terrier, bullterrier
2014. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a terelő juhászkutyák (puli, mudi, pumi, border collie, német juhász, malinois, stb.) és a kis/közép méretű terrierek (foxi, jagd, amstaff, pitbull, stb.).


Az agaraknak a közhiedelemmel ellentétben nincs nagy mozgásigényük.

2014. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szánhúzók- fáradhatatlanok, mindenük a futás:)
2014. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!