Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A legnagyobb túlélő most...

A legnagyobb túlélő most mégis bajba került, mi legyen vele?

Figyelt kérdés

Van egy Csicsó nevű kandúrom vagy ha úgy tetszik bakmacskám. Ahogy a kérdésből is jól látszik, tényleg hét életet van. Talán több is.

Mivel egy kandúrról van szó így nem csoda, hogy sokat verekedik és néha szerez sérüléseket. Volt, hogy a nyakán lévő sérülésből jól látszott, hogy egy hurokból szabadult ki a szerencsétlen.

Viszont néhány hete szerzett egy jókora sebet a nyakán, amivel önmagában nem is lett volna gond, viszont pont egy olyan részen van ez a seb ami folyamatos mozgásban van, így újra és újra szétnyílt neki. Egyszóval nem tud begyógyulni. Most ott tartunk, hogy az említett területről és közvetlen környezetéből kihullott a szőr és mindig vérzik. Már azt hittük, hogy eltűnik és többet soha sem jön vissza, de most mégis hazajött, talán az utolsó életét felhasználva. Nem tudom.

Nagyon megszerettem ezt a macskát. Bár eddig még soha nem kellett állatorvoshoz vinni, most még is ott tartok, hogy talán jobban járna ha mégis elvinném.

Néhány kép róla és a sebéről:

[link]

[link]

[link]

Szerintetek mit kellene tennem? Megpróbáljam itthon kezelni mondjuk Aloeverával? Vagy ahogy a neten olvastam cukros oldattal? Vagy irány egyből az állatorvos? És ha igen, mit fog vele kezdeni és mennyit fog érte elkérni?

Előre is köszönök minden értelmes választ!!!



2014. jún. 22. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Vidd el, ezt varrni kell. 5-10 ezer biztos lesz.Bár apellálhatsz az állatorvos jóérzésére is, Elviszed, hogy csak megmutatni hoztad, mert nemigazán van pénzed. Majd meglátod, hogyan reagál.
2014. jún. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kösz a választ! De azt ugye látod, hogy a seb bal és jobb felének nem kell összeérnie. Ez most elég hülyén jött ki...

Tehát nem 5 centire van szétnyílva, csak ott már nincs szőr. Ne érts félre, nem a pénzt sajnálom szerencsétlenre, de az állatorvos sem tudna többet tenni érte, minthogy kitisztítja és beköti neki. Megteszek érte mindent! :)

2014. jún. 22. 09:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szoktam ezt mondani, de ha ez nem kamukérdés, akkor egyik sem. Te normális vagy, kérdező? Aloe vera meg valami cukros vacak ERRE? Jó, hogy le nem esik a macska feje!

MINDENKÉPP ÁLLATORVOS! Kérhetsz részletfizetést is, de ilyennel akárhogy is, nem fog elküldeni, valószínűleg ott rögtön megcsinálja. Erre nem aloe vera meg mindenféle semmiség kell, hanem komoly antibiotikumok, némi fájdalomcsillapító és a seb állapotától függően pár öltés és a többi, komoly sebfertőtlenítők.


Aztán javaslom azt is, hogy ha a macskát ellátták vizsgáltasd ki magadat is, mert aki erre valami "csodanövényt" akar rakni otthon és egyáltalán felmerül benne, hogy elvigye-e végre orvoshoz és ennyi nem tud dönteni és nem érzékeli a helyzet komolyságát, annak még egy pszichiáter sem jönne rosszul. És ezt teljesen komolyan mondom. Ja és egyébként a macskának nincs valóban 9 élete, csak egy! Látom hatalmas becsben tartod...

Vidd el állatorvoshoz mielőbb, sokkal többet tehet érte, mint te, vagy innen a neten keresztül bárki különféle "jótanácsokkal".

2014. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De, az állatorvos sokkal többet tudna érte tenni, olyan oldattal is lekenhetné, ami gyorsítja a gyógyulást és egyben fertőtlenít is (nem, az aloe nem ilyen, az semmi ahhoz képest, talán azért is nem egy levél aloét tép le az orvos, hanem azért van neki gyógyszeres szekrény...).

Ja és tud neki adni fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt, antibiotikumot, hogy ne pusztuljon el egyik napról a másikra "csak úgy", és talán meg tudja oldani, hogy be is gyógyuljon végre a seb és ne nyíljon szét mindig újra és újra.

Ha ennyire nem akarod bevinni akkor miért írtál ki kérdést? Nyugodtan bevihetnéd legalább megmutatni és átbeszélni vele, hogy mik a lehetőségek, aztán ha te úgy látod jónak felveted neki, hogy köszönöd szépen, de akkor majd ápolod otthon szerinted úgy lesz helyes.

2014. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van és ne háborodj fel ezen. Egyébként meggyőztél. Inkább megmutatom, biztos ami biztos alapon. Megtépázták és sok mindent túlélt már. Megérdemli az életet! Megpróbálok majd írni, miután elvittem! Köszönöm mindenkinek!
2014. jún. 22. 09:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Dokihoz kell elvinni, mert lehet, hogy össze kell varrni.

Látszik a seben, hogy kivakarja magának.

Hetekig bent kéne tartani, míg begyógyul a seb.

2014. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már úgyis beviszed, adass neki egy veszettség elleni oltást, meg vizsgáltasd meg, nem e fertőzött már most veszettséggel. Mert ugye nem tudjuk mi harapta meg, és hogy az beteg volt e.

A veszettség ellenit minden évben beadathatod neki, mert ha ennyire balhés a srác, akkor nem ez volt se az első, se az utolsó sebe.

Arra meg ne legyél kiváncsi milyen egy veszett macska...higgy nekem, nem akarod tudni... :((( ami pedig a legdurvább benne, hogy téged is megfertőzhet veszettséggel, mert eleinte szinte nem is veszed észre, hogy beteg. Mikor meg észreveszed már nem lehet meggyógyítani :((

A te kezelésed pedig rohadtul fájdalmas lesz, mert a hasba, a hasi zsírpárnákba adják az injekciót...


Röviden: kezelés, kivizsgálás, ,megelőzés!

2014. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja igen, a veszettség valóban nem gyógyítható akkor, amikor már jelentkeznek a tünetek (előtte se minden esetben). Ráadásul a közhiedelemmel ellentétben a macska inkább bújós, mintsem vad.

Egy teljes kivizsgálást én is javaslok, csak nem írtam, mert gondoltam ha meglát az orvos egy ilyen macskát és találkozik a kérdezővel, aki ezt aloe verával akarta kezelni, akkor magától is elvégzi a többi szükségest is (legalábbis egy jó orvos). Mármint arra gondoltam, hogy látszik, hogy nagy a baj, biztos megvizsgálta volna rendesen alapból, pláne ha nem ismert, hogyan szerezte a sérülést.

Amúgy az ivartalanítás is jó dolog, mert kicsit lenyugtatja és nem fog elmenni harcolni, illetve a többi macska sem tekinti vetélytársnak és nem veri meg. Attól ő még meg fogja tudni védeni magát, csak nyugisabb lesz. (Nem láttam, hogy írtad volna, hogy ivartalanítva van, ha mégis, akkor bocsánat.) Most persze nem ajánlott a műtét, csak ha majd jobban lesz, de érdemes elvégeztetni, és a kandúroké nem is olyan drága, pláne egy vidéki orvosnál vagy ha sikerül olyat találnod, aki olcsóbban dolgozik. Ha szerencséd van, 5ezer alatt bőven kijön, olykor csak 2000-3000 forint! Persze van ahol 15 a kandúré is (a nőstényeké általában mindig több), azért kell szétnézni...

2014. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor a cicáim összekaptak, akkor Neogranormonnal kentem őket és helyrejöttek szépen. De ez túl nagy seb, mindenképpen orvosi ellátást igényel.
2014. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!