Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit lehetne tenni a tyúkkal?

Mit lehetne tenni a tyúkkal?

Figyelt kérdés

Sok tyúkom volt már, és eddig nem is volt egyikkel sem probléma. Most viszont van egy, amelyik folyamatosan hízik. Már csak naponta kétszer kap egy nagyon kevés búzát, és mégis hízik tovább! (Különben nagy területen kapirgál magának, de még én ilyet nem is láttam... Ennyi kaját találna? És ráadásul úgy hízik, hogy viszonylag nagy területet jár be.) Már sajnos nagyon biceg, és félek, hogy el fog pusztulni.


Lehet még érte tenni valamit? Állatorvos sajnos nem foglalkozik egy tyúkkal.


2014. nov. 1. 15:46
 1/6 intrepid ***** válasza:
35%
Sütő, és együtt ebédelni vele. Csak ő a tányéron legyen.
2014. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mint írtam: "félek, hogy el fog pusztulni."


A sütő erre a problémámra mennyiben jelent megoldást? =D Bár igaz, jómagam is elgondolkoztam már a halál utáni lét lehetőségén, de mégis... =)

2014. nov. 1. 16:09
 3/6 intrepid ***** válasza:
35%
Ha neked nincs lelkierőd levágni, valakit csak meg tudsz kérni, hogy tegye meg. A tyúkod is többre értékelné, hogy még utóljára örömet okozott nektek, mintha a hideg föld alatt találja magát, ahol férgek falják föl.
2014. nov. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én nem megsérteni vagy kritizálni akartalak, nem tudtam, hogy ilyen fiatalka vagy. =) (Vagy nem vagy fiatalka, csak ezt is viccből írtad?) Ha kakas lenne, akkor persze már nem élne, de ez a tyúk még csak most kezd tojni. A kérdést azért tettem fel, hátha valaki ismer olyan szervi problémát, melynek hasonlók a tünetei, és orvosolható.
2014. nov. 1. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem valami brojler típusú tyúk?

Azokat rövid életre tervezték.

Lábgyengék és túlsúlyosak lesznek.


Ha rossz a petefészke, nem tud tojni, akkor könnyen elhízik.

Ha elhízott, akkor elzsírosodik és nem fog tudni tojni.


Érdemes elgondolkodni a kényszervágás lehetőségén, mielőtt megdöglik.

2014. nov. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Még sokmindenre lehet jó egy tyúk:

[link]

2014. nov. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!