Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szabályozzák állatvédelmi...

Szabályozzák állatvédelmi törvényben a minimális kalitka méretet? Lehet feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
Van a belvárosban egy kocsma (Kisüzem) ahol van 2 hullámos papagáj egy számukra biztosan kicsi kalitkában. Szerintem ez állatkínzás, kin vannak az ablakban, mindig kívülről látom őket, de éjjel 3-kor is üvöltözés van ott és ég a lámpa és gondolom sose engedik ki őket a kocsmában. Nem tudom pontosan mekkora lehet a kalitkájuk, de kb 70x30x80-as, inkább magas, mint hosszú. Eddig csak azt láttam, hogy fáradtan, szomorúan ülnek éjjel 3-kor ébren. Mit lehetne tenni?

2014. okt. 23. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden féle képpen hívd fel őket rossz állattartása gyanúja miatt,teljesen ingyenesek,illetve "rossz állattartása gyanúja" esetén egész BP-re kiszállnak,ott a telefonszámuk,hívd fel őket,kedvesek nagyon.

[link]

2014. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te jó ég...

Szegény madarak. Egy kocsmában mindenféle szag,füst terjeng gondolok elsősorban a cigifüstre. Ilyen helyre betenni 2 nagyon fejlett ezáltal nagyon érzékeny légzőrendszerrel rendelkező állatot.... Csoda hogy még élnek de nem lesz hosszú életük az biztos.

Arról nem is beszélve hogy 10 óra nyugalom,sötét kell nekik naponta hogy tudjanak rendesen aludni.


Értesíts valakit mindenképpen!

2014. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

most már bő 2 éve (ha nem 3?) tilos a dohányzás minden vendéglátóipari egységben, tehát egy csepp füst nincs bent.


lehet, hogy napközben meg letakarják őket, ezt nem tudom, de amúgy kétlem, hogy csak amiatt fel lehetne jelenteni valakit, hogy sötétedés után ég a helységben a lámpa, ahol madarakat tart... inkább a kalitka méret lehetne meggyőző, de ha arra nincs minimum elvárás, akkor félek nem sokat tehetek...

2014. okt. 24. 23:08
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Valahol valaki belinkelte így olvastam hogy mekkora helyet kell biztosítani nekik. A baj csak az hogy elkapkodott,összedobott az egész így az általad írt kb. méretek simán jónak számítanak ha jól emlékszem pedig egyáltalán nem azok.
2014. okt. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!