Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának szabad-e adni nyers...

Macskának szabad-e adni nyers húst?

Figyelt kérdés
Sertés lapockából a levágott hájasabb részek, "cafatok", darabkák.

2013. máj. 13. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A sertés húst inkább ne erőltesd nyersen.
2013. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor most dobjam ki vagy kicsit pirítsam inkább meg? vagy főzzem meg teljesen?
2013. máj. 13. 19:25
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Semmi hajas vagy zsiros reszt ne adj soha a macskanak. Vegyel csirke szarnyat vagy csirke szivet. Tedd fell foni, darabold szet majd add oda a cicadnak szobahomerseklet fokon ne melegen. Soha ne adj neki kaja maradekot amit mar nem esztek meg, mert tele lehet fuszerrel, hagymaval stb es ez mind mergezo egy macskanak. Minden jot!
2013. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor dobjam ki? Vagy natúran fűszerek nélkül főzzem meg nekik a hájat?
2013. máj. 13. 20:00
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
A macskak hus evok nem esznek hajat, szoval valoszinuleg dobd ki vagy csinald meg magatoknak.
2013. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem a hájjal van a gond, hanem a sertés hússal.

"Halált okozhat a nyers sertéshús

Aujeszky-kór, avagy „álveszettség”

Az állatbarátok többsége tisztában van azzal, hogy nyers sertéshúst nem adhat

kedvencének..."


Ha más húsit adsz (csirke, pulyka, kacsa, marha) azon maradhat a háj meg az inak, erek. Szükségük van némi zsírra is, persze nem úgy, hogy a zsírt leszedni és csak azt, hanem azért húsival együtt.

2013. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Oké, értem, hát akkor kidobom inkább, persze nem tudtam teljesen tökéletesen leszedni, szóval nem csak háj hanem azért husi is... de mind1 kidobom, nehogy bajuk legyen. Köszi a válaszokat, főleg az uccsónak a kifejtést!!!
2013. máj. 13. 20:59
 8/15 anonim ***** válasza:
Lehet főzve lehet adni, de most, hogy belegondolok még a tasakos/konzerves macskakajában sem láttam sertés húsosat. Inkább tényleg ne add nekik főzve sem, de most erre rákeresek.
2013. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

"A sertéshús tartalmazhatja az Aujeszky-féle betegség vírusát, ami halálos a macskák és más húsevő állatok számára is. Sertéshúst és belsőségeket csak megfőzve adhatunk."

Szóval főzve lehet... :)

2013. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mind1 kidobtam, de akkor majd legközelebb megfőzöm nekik :)


És a csirkehússal mi a helyzet? Mert azt szoktam nekik nyersen adni, vagy egy kis hájat ami a mellről lejön mikor húst vágok...

Azzal ugye nem ártok nekik?

2013. máj. 14. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!