Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ír szetterünk állandóan...

Ír szetterünk állandóan kullancsokat szed össze, erdő mellett lakunk és elég ha egyet kerül az erdőben, máris tele van a feje kissebb-nagyobb példányokkal. Van valami amivel megelőzhetném hogy belemenjenek? Lakásba bezárni nem lehet egy vadászkutyát.

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi Frontline combo-t használunk és eddig bevált. Azóta se kullancs, se bolha.

De van többféle cseppegtetős szer és nyakörvek is, bár a nyakörv nekünk nem vált be.

2009. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi advantixot használunk és igy is néha élő kullancsokat szedünk ki a kutyából. A macskára nyakörvet tettünk, az nekünk nagyon bevállt (régebben 5 kullancs is volt a fején, most egy se).
2009. jún. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi Exspot-ot használunk és nagyon bevált, azóta egyetlen kullancsot sem találtam a kutyában. A nyakörvek általában nem hatásosak, így én ezt nem ajánlom.
2009. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is erdőbe lakunk. Nekünk azért nam vált be a nyakörv, mert ahoz, hogy erdei séták során (szökések során) véletlen se fujtsák meg magukat ha felakadnak, önkioldósat kellett venni. Azt viszont az első 3 napban elhagyták és ugyebár képtelenség megtalálni.

Nekünk a frontline spray vált be a kisebb testű rövid szőrű kutyán, míg a nyakra, gerincre csöppentős Frontline a nagyobb, közepes és hosszú szőrű kutyákon. (a kettő közt csak anyagi különbség van, amiatt jöttünk ki így a legjobban)

2009. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Felírtam a neveket és majd az állatpatikában rákérdezek hogy a mi esetünkben melyik lenne hatásos.Azért tettem fel a kérdést,mert nem tudtam hogy kullancs ellen jók e ezek e szerek,vagy csak bolhára.Mégegyszer köszönöm mindenkinek.
2009. jún. 20. 12:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szia mi mindig frontlinet veszünk a kutyánknak... nekünk eddig bevál..

[link]

[link] animation/spot/index.asp

2009. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi Kiltix nyakörvet használunk, 100%-ban megvédi a 60kg-os, hosszra se kicsi kutyát.

Én a Frontline-ról egyre több rosszat hallok, és sajnos a tapasztalatom is ezt mutatja kb. 20-30 kutya és jópár macska frontline-ozása után(hozzászoktak a kullancsok). De szerintem kutyája és vidéke válogatja.

Egyik helyen a Kiltix jó és a Frontline nem, másik helyen meg pont fordítva. Ki kell próbálgatni.

Amíg nem lesz nyakörve, nagyon figyeljetek a babéziára! Csoda, hogy eddig nem kapta még el. (Nem szemrehányás, meglepődés - komolyan.)

2009. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
15.39 Mi az a babézia?
2009. jún. 20. 19:10
 9/11 anonim ***** válasza:

A babézia bizonyos fertőzött kullancsok által terjesztett betegség, ahogyan az embereknél pl. a Lyme-kór (kutya is lehet Lyme-os egyébként!).

1-2 naptól 2-3 hét is lehet a lappangási ideje.

1. Kezdetben étvágytalanság, letörtség, fekvés, instabil mozgás.

2. A hajlatokban, ahol kevesebb a szőr, lehet látni, hogy elhalványodik a bőr színe, az ínyből, nyelvből kimegy a vér (szinte fehér lesz), a szem fehérjéje besárgul vagy vajszínű lesz.

3. Véres vizelet.

A három stádium akár pár óra alatt is lezajlhat, azért egy igazán mocsok fertőzés, mert az ember általában csak a véres pisit veszi észre. Olyankor általában már késő, meghal a kutya.

Védekezés: különösen, ha erdő mellett laktok, minden nap ellenőrizni az ínyét, a szemét, figyelni a kedvét, mozgását.

Ha elkezdődnek a tünetek, mindent eldobni a kézből, és azonnal rohanni az állatorvoshoz, aki egy imizol nevű ellenanyagot és vasat fog adni a kutyának. Fél óra is számíthat, annyira gyorsan dolgozik az élősködő (a szervezet vörösvértestjeit támadja meg, ezért lesz a végén véres a vizelet - a halott vörösvértesteket pisili ki).

2009. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót a babéziáról.Nem tudtam hogy ez a neve,de azt hiszem a tünetek alapján,hogy már volt ilyenünk.Véres vizeletet,szőrhullást nem,de a levertséget,nem evést,imbolygást már megtapasztaltuk.Őszintén,azt hittük valamit talált az erdőben amit megevett és attól van.Kedveztünk neki minden jóval amit egyébként imád,de nem kellett neki semmi,fogyott is rendesen.Elmúlt kb.3-4 nap múlva,állatorvoshoz nem vittük,szerencsénk volt.Amúgy olyan állatorvos van itt nálunk,hogy lehet hogy ha elvittük volna hozzá,már nem élne...
2009. júl. 9. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!