Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkok tartásánál lehet...

Tyúkok tartásánál lehet olyat, hogy a tyúkokat úgy szoktatni, hogy mondjuk reggel 9 körül ébredjenek és akkor kapjanak enni?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok kicsi gyermekeimmel, akik nagyon jó alvók, kilenc előtt sosem kelnek, ez nekem is nagyon kényelmes, a férjem is kilencre jár be, szóval mindenkinek ideális.


Arra gondoltam, tartanék pár tyúkot vagy akár kacsát, már csak a gyerekek miatt is, de főleg, hogy legyen háztájiból, nagyon nagy kedvem volna hozzá.


De azt hallottam mindig a nagy-dédszülőknél, egyéb falusiaktól, hogy "az állathoz mindig hajnalban kell kelni" - állattartók, szerintetek lehet olyat, hogy úgy szoktatom őket, hogy mondjuk töksötétben tartom őket, és csak akkor megyek ki etetni, amikor mi is felkeltünk?


Lehet ilyesmit, vagy valami hasonlót, mert ha nem, akkor inkább nem kell, nem akarom se magamat, se a kiscsaládom azzal terhelni, hogy pár tyúk miatt mindenki hajnali 6 órakor kel. Milyen megoldások vannak? Állattartók valaki?



2015. febr. 26. 06:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
-a tyúkok mindenképpen reggel kelnek,de te ráérsz 9-kor is kimenni hozzájuk,megvárnak ))
2015. febr. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a menetrend. Kilenc előtt sosem kapnak enni. Víz van előttünk állandóan, addig kapirgálnak. Szépek, tojnak, szaporodnak.
2015. febr. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha bezarod oket reggelre mert lusta vagy elobb kelni akkor betegek lesznek, es elpusztulnak. Olyan hely kell nekik ahonnan kitudnak menni kapirgalni. Ha nem is kapnak reggel enni meg elvannak a helyukon. Legfeljebb, ha nem zart az alvohelyuk elobb-utobb odaszoknak a ragadozok es megolik oket.
2015. febr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Az egy dolog, hogy kilenckor kapnak enni, de be fogod szívni, mert a nap nem kilenckor kel, és más se. Ergó a zajok felébreszti őket, és kuksolhatnak még ott, mi stresszeli őket, rontjaa tojáshozamot, sőt, akár az is lehet, hogy leállnaka tojással. Eleve rossz hozzállás, hoyg lusta vagyok felkelni az állathoz, ez nem így működik, még akkor sem, ha haszonállatról beszélünk. akkor netarts állatot.
2015. febr. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ami pedig a kacsákat illeti, nagyon hangosan tudnak hápogni már kora hajnalban is.
2015. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Józan Paraszt ***** válasza:
100%
De a legegyszerűbb:Mikor este már lefeküdtek a pipik fogod és telepakold az etetőjüket így mire reggel kijönnek lesz kajcsijuk.Én íy csinálom.Mindig van előttük kaja.
2015. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tehát akkor lehetséges, hogy ne kelljen hajnalban kelni, nagyszerű.


Akkor megoldható ez valamiféle ügyes ajtóval, vagy nem tudom, de akkor tehát, nem lesz nekik rosszabb, ha kilenc körül kapnak csak enni. És igen, ha kimehetnek, és addig elvannak, vagy ha este teletöltjük az etetőket, akkor is megoldható a tyúkozás.

2015. febr. 27. 21:57
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, aki azt írtad, hogy "a nap nem kilenckor kel és más se" - dehogynem drágám, tudod, nem mindenki tartja azt normálisnak, hogy hajnalban keljen.

Mint ahogy nem is normális, csak sokan nyilván nem tudnak mit tenni, egyébként lehetne arról vitát nyitni, hogy miért is alakult ez így, utánanézhetsz. Hidd el, a világ sok táján nem az a normális, hogy reggel hétkor már tömeg van mindenhol. A lényeg, hogy a tyúkok etetése akkor menni fog kilenckor is.

2015. febr. 27. 22:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a szemes kaja a fontos, hogy előttük legyen korán, hanem hogy kimehessenek.


Nálunk az vált be, hogy aki legkorábban ébred reggel, az kimegy pizsamában, kiengedi a madarakat (tyúk, liba, néma kacsa), aztán amikor már mind felkeltünk, és elindul a nap, akkor vannak "rendesen" megetetve. Addig kapirgálnak, jönnek-mennek, szedegetnek.

Az mondjuk nem jó, ha az ólból sem tudnak kijönni - erre olvastam egy jónak tűnő megoldást: nem rendes nyitós ajtó volt az ólon, hanem feltolós, mint az amerikai filmekben az ablakok. Rászerkesztve belülről az etető, az tele volt rakva este, a tyúkok reggel kiették belőle a magot, és ahogy egyre könnyebb lett, úgy húzta fel az ellensúly az ajtót. Mire kiették a kaját, az ajtó kinyílt, mehettek isten hírével.


Igazából azért érdemes őket minél korábban kiengedni, mert télen ugye amúgy is rövid a nap, este hamar beülnek, nyáron meg főleg hajnalban tudnak mindenféle gilisztát, rovart, hernyót szedni, a nagy melegben ezek elbújnak. Plusz minél kevesebbet szarjanak odabent, ugyebár... :)

2015. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem, legkésőbb 8:40-kor kelnek fel.
2015. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!