Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fontos! A piacon lehet pici...

Fontos! A piacon lehet pici kacsákat venni, hogy lehet életben tartani őket?

Figyelt kérdés
A piacokon 1000 számra árulnak kis kacsákat, de nekünk amikor vettünk legutoljára 3 hét alatt mindkettő elpusztult. Úgy hallom mindenkinél ez a sorsa, hogy lehetne ezt kikerülni?

2015. ápr. 6. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mivel még elég hideg van, melegebb hely neki, főleg ha kevesen vannak, lehet kapni csibemelegítő lámpát, olyat kell felszerelni nem túl magasra, hogy alá tudjanak menni melegedni


enni pedig véletlenül se hobbimadaraknak való kaját, hanem lehet kapni külön tápot nekik, vagy pedig a kukoricadara is megteszi, semmiképpen se egész szemű kukorica.


friss, tiszta víz mindig legyen előttük, és a helyüket is takarítani kell, legalább hetente.


mi is vettünk sokszor kacsát, de sose pusztultak el.

2015. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2-3 kiskacsa nagyon aranyos, de ilyen kevesen nem tudnak rendesen összebújni, hogy melegítsék egymást. Vagy be kell őket bugyolálni vagy infralámpa nekik. (Mi a napos csibéket betakarjuk). Naponta többször etetni őket. Dara vagy táp, kaphatnak egy reszelt főt tojást is. Ne simogassátok őket egész nap! 10 év alatti gyerek kezébe nem adnám (én volt, hogy nagyon megnyomtam őket és elpusztultak - nem is tudtam róla, 6 éves voltam). Legyen mindig friss vizük. Ilyen időben még bent tartsátok őket.
2015. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. A fürdő szobában voltak ahol 0/24 ment a fűtés. De lehet ez is kevés meg ugye sokat fogdostuk őket.

Most viszont gondolkodom, hogy oké kicsiként aranyosak de ha megnőnek mit csinálunk a kacsákkal? :D szabadon lehet engedni őket a Duna parton?

2015. ápr. 6. 15:11
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

OMG, utálom az ilyen embereket! D: Az állattartás felelősségel jár. Mi az, hogy el lehet engedni őket a Duna-parton? El lehet, és pár napon belül el is pusztulnak, mivel úgy nőttek fel, hogy az ember etette őket, aztán meg hirtelen ott találják magukat, ahol nem tudják hogyan kell élelmet keresni, fészket építeni, elmenekülni a ragadozók, pl: kóbor kutyák elől. Gratulálok, intelligencia, az van.


Récét akarsz tartani? Olvass szakirodalmat, és építs récebiztos kifutót/ketrecet! Fürdőkádba gumikacsa való.


[link]

[link]

2015. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szabadon lehet engedni, csak hívj meg engem is.

Egy csibe nem csibe. Vagyis nem sokáig.

(ez a kiskacsára is vonatkozik)

Kettővel több baj van, mint százzal.

2015. ápr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Amit csinálni készülsz és csináltál azt állatkínzásnak hívják:)
2015. ápr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A naposkacsának infralámpa kell. Víz (tiszta víz) mindig legyen előttük, és 2-3 óránként etetni. Csalánlevél vékony csíkokra vágva, darával dercésítve kiváló eleség pl. Viszont nagyon gyorsan nőnek, egy hét múlva már összefosnak neked mindent.
2015. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!