Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szabad csirkét egymagában...

Szabad csirkét egymagában tartani vagy tényleg elpusztul?

Figyelt kérdés
Vidéken voltunk rokonoknál és az egyik kiscsirke nagyon megtetszett, nem napos csibe már nagyobb. Azt az egyet nekem adták, elhoztam. Anyám azt mondja nem szabad egyedül tartani mert elpusztul. Igaz ez?
2015. máj. 4. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért pusztulna el?
2015. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem pusztul el csak nem szokás egymagában csirkét tartani. Az amúgy is fajtársaival érzi jól magát.
2015. máj. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyám tyúkja se pusztult el, pedig egyedül lakott a szobában bent.

Szóval TÉNYLEG van olyan, aki csirkét tart, mint kisállatot. Vidéki gyerekként azt mondom, Kérdező for President!

2015. máj. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Az éjszakától féltem, de úgy hallom sipákol már.

Bizony van aki kedvencként tartja, amúgy se tudnám megenni főleg így hogy a karomon aludt el mint egy kisbaba :), a tojással meg úgy voltam hogy járulék de azt mondják kakas lesz.

2015. máj. 5. 07:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős csibe ? Naposan csak a kendermagosnál, illetve egyes hibrideknél lehet megállapítani milyen nemű. 3 hetes kora előtt nem látszik egy csibe neme.
2015. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, de már jérce nagyságú. Őszíntén nem igazán értek egyenlőre hozzájuk. Amikor gyerek voltam mindig volt pár csirkénk de az már jó rég volt és kicsi is voltam.

Egyenlőre annyi közöm van hozzá hogy azon kívül hogy csirkének néz ki nem úgy viselkedik. :D Napközben is odajön hozzám, de este addig kiabál míg nem megyek ki hozzá, akkor a karomra ugrik és ott alszik el, ha elaludt akkor tudom betenni az ólba de simogatni kell míg el nem hallgat. Napközbe meg hátranyújtott lábbal mint egy kacsa úgy pihen, lehet azért mert kacsa költötte és a jércék között is bent van a kacsa, minden esetre csirkét még nem láttam így feküdni.


Viszont nem tudom hogy nemre jellemző-e tényleg de én nagy kakasoktól szoktam anyu szomszédjába látni hogy kinyújtott nyakkal csapkod a szárnyával, tyúknál még nem figyeltem meg, mindenesetre ő csinál így.


Teszek fel képet hátha valaki hozzá értő tudja képről is a nemét esetleg kb korát.

[link]


[link]

2015. máj. 5. 22:55
 7/8 anonim válasza:

Gatyás tyúk. :)

Nem pusztul az el, legfeljebb ha egy róka vagy egy macska megfogja. :)

2015. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A párom megfogalmazása szerint erődítményt építettem uh annyira a macskától meg a rókától nem félek, még felülről is be van fedve a kifutó raschel hálóval biztos ami biztos alapon. :)


Amúgy nincs már egyedül, van már barátja egy selymecske személyében :) Csak így már annyira nem vagyok fontos, de ez van jobb neki egy fajtárs mint én társaságnak.

2015. máj. 17. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!