Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mivel fertőtlenítsem ki a...

BíróBence kérdése:

Mivel fertőtlenítsem ki a tyúkólat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár hete feltűnt hogy amikor bemegyek a tyúkolba, és mindenkit szépen becsukok utána viszketés van rajtam. Kezemen-Lábamon ilyen nagyon apró, alig látható kis "cuccok" mászkálnak fel alá. Tyúkok nem tetvesek meg semmi bajuk, szóval nem értem mik lehetnek ezek. Szerintetek az érne valamit ha hipóval fellocsolom az ólat+a falat bemeszelem?
2015. máj. 8. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos, azok tyúktetvek! Teljes alomcserét kell csinálni, és az új almozás előtt Neocidol oldattal kell a környezetet kezelni. A tyúkokra Neostomosan oldatot lehet tenni.
2015. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bözsinénivel!
2015. máj. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy a hagyományos módszer amit én is megcsináltam: Meszelni elég rendesen és a tyúkoknak fahamut tenni, hagy kapirgáljanak benne. Nálam is volt elég sok, mert meghalt egy jó pár díszcsirkém és ez bevált és nem volt túl drága.
2015. máj. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt tetü, nehéz kiírtani. Mi úgy csináltuk az ól fertőtlenítést, hogy gázperzselővel minden egyes négyzetcentiméteren átmentünk. Nem tudom hogy máshol hogy hívják, nálunk ezzel perzselik a disznót disznóvágáskor. Aztán meszelés és alulra kaptak a tyúkok fahamut.
2015. máj. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zolidobos ***** válasza:
Jó emberesNeocidol kiviszi a tetűt.Vagy egy deci formalinba tegyél egy evőkanál K- permanganátot, olyan formalingőz lesz bent, hogy namég..
2015. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Meszeléssel elég jól ki lehet pusztítani a tetveket. Persze még előtte teljesen ki kell takarítani az almot. Utána meszelés + friss szalma.
2015. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!