Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan tudom tanítani, hogyan...

Hogyan tudom tanítani, hogyan tudom magamhoz édesgetni?

Figyelt kérdés

Névnapomra kaptam egy fogolyszínű magyar kakast.

Szeretném megtanítani dolgokra. Pl. hogy jöjjön hívásra és hogy csak egy helyre vécézzen meg ilyenek.

Fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá.Tanácsok,ötletek?

Még annyit hogy még nincs 1 éves.És hogy olyan helyről van ahol sok kakas volt és bántották őt.Ha megsimogatom nyomja lefelé a fejét és ha megfogom visít a szárnyából le van vágva.(nem tudom miért) Sosem kukorékol.

20/L


2015. máj. 28. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért van levágva a szárnya, hogy ne tudjon elrepülni. Magokkal tudod magadhoz csalogatni, kukorica meg ilyesmi. Vécézésre nem tudom hogy lehetne megtanítani, valőszínűleg sehogy.
2015. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És ne fogd meg, azt nem szeretik.
2015. máj. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vécézésre nem lehet megtanítani, a baromfinak ennyi esze nincsen. A simogatást, megfogást sem szokták szeretni.

A szárnyából, pontosabban a tollából azért van levágva, hogy ne tudjon repülni.

Kajával tudod arra szoktatni, hogy jöjjön hívásra, de ilyenkor mindig adj neki enni is. Mást nemigen tanul meg, csak a hívó hangot köti össze azzal, hogy kaját kap.

2015. máj. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt hogy egy helyre wc-zen esélyed sincs, konkrétan álmukban és evés közben is pottyantanak épp ezért érdemes az alvóhelyük alját kiszórni pl homokkal mert úgy könyebb takarítani. Meg etetőnek is olyat betenni amibe nem tud beleállni.


Az hogy kezes legyen türelem. Ne te kezdeményezz. Várd meg míg ő odamegy hozzád. Az én kakasom szeret az ölembe lenni, akkor a simogatást is szereti-kéri, de ha nincs ölbe és nyúlok felé elmegy. Ölbe se én veszem fel. Beülök hozzá egy rönkre és amikor nagyon rohangál körülöttem kinyújtom a lábam és felsétál.

2015. máj. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!