Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám magamhoz édesgetni?

Hogyan tudnám magamhoz édesgetni?

Figyelt kérdés
Örökbe fogattam egy kistestű keverék kutyust, akit bántalmaztak. Vérbe fagyott szinte mikor rátaláltak. Nagyon fél még, de már az ételt a kezemből elveszi, de nem engedi magát simogatni.Pedig már fürdetni is kellene, mert bent van a lakásba!
2010. febr. 18. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig óvatosan,lassan közelítsd meg,nehogy megijedjen és lassan,egyet-egyet simíts rajta gyengéden,óvatosan. Aztán mindig próbáld egy kicsivel többet simogatni. Ha nem szeretné,ne erőltesd. Fürdetéssel még várj szerintem.
2010. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, hagyd, hogy ő közeledjen.
2010. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Várd ki, amíg ő közelít hozzád. Amikor már megbízik benned és ő kezdeményez, akkor esetleg megpróbálkozhatsz a fürdetéssel, de előbb szerintem ne. A ürdetést nem mindegyik kutya szereti, van, amelyiknek drasztikus élmény, főleg, ha eddig nem történt vele ilyesmi.
2010. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos a bántalmazott kuityák a fürdetést gyakran vízbefojtási kísérletként értelmezik... Nekem már 2 örökbefogadott bántalmazott kutyám volt. Hagyni kell, hogy ő oldódjon, mert erőszakkal csak az ellenkezőjét éred el nála.

Fontos, hogy ha lakásban van, ahogy írod, akkor sokat legyen veletek, lásson, halljon titeket. Tegyétek a kis fekhelyét a legforgalmasabb helyiségbe. Amíg fél, addig nem kell túlzásbavinni, de időnként oda lehet menni hozzá, símítani egyet-kettőt rajta, vagy odavinni egy darab csemegét, és megetetni vele. Hogy lássa, hogy itt csak jót kap. Mikor már fesztelenül viselkedik a köreitekben (idegenekkel egyelőre ne bombázzátok, mert ti is épp elég vagytok neki), akkor lehet fürdetni, úgy, hogy nem teszitek egy vízzel teli lavórba, mert attól világgá megy, hanem vizes szivaccsal elkezditek kenegetni és rányomkodni a vizet, jöhet a sampon, a dörzsölés, és ami víz összegyűlik lassacskán alatta, azzal jobban összebarátkozik, mintha kapásból nyakig nyomod a kádban.

2010. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
próbáld meg hozzászoktatni a jelenlétedhez! legyél vele sokat egy szobában, ne figyeld állandóan. ha elmész mellette, a közelébe érsz, adj neki vmi kis finomságot vagy ha nem húzódik el simítsd meg óvatosan, lehetőleg úgy, hogy ő is lássa a kezed (furán hangzik, de nekem volt olyan mentett kutyám, aki attól ijedt meg, ha vmi olyan ért hozzá, amit nem lát, később viszont már maga jött a simiért :) ). csak akkor próbáld a többi emberhez szoktatni, ha már benned megbízik. addig lehetőleg csak te foglalkozz vele.
2010. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
ja, és a fürdetéshez: nem tudom, hogyan bántalmazták, de a fürdés a legtöbb kutyának stressz. ha már a bizalmába fogadott, kezd el lassan rászoktatni , ha más nem, próbáld vizes kendővel letörölni.
2010. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
Ha Pesti vagy,menj el a Cerberos kutyasuliba. Kimondottan problémás kutyákkal is foglalkoznak. Az én kutyusomat is ott tettük rendbe. Remélem elfelejti a rossz élményeit.
2010. febr. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!