Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hány évig érdemes tartani...

Zsolt81 kérdése:

Hány évig érdemes tartani (elletni) az anyadisznót?

Figyelt kérdés
2015. jún. 23. 05:48
 1/9 anonim válasza:
17%

Tudod a tehenek szoktak elleni, a disznók fialni szoktak..

"Az anyadisznót" kocának hivjálk, és amúgy 1x vagy max 3x szokták fialtatni..de ezt Te döntöd el hogy meddig tartod.HA sokág tartod vén lesz és rágós lesz a húsa ha levágod és megeszed

2015. jún. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Tudod, az állatok szoktak elleni (fajtól függetlenül), és ezen belül van olyan, hogy néhány fajnál külön használnak valami kifejezést, hogy fial, borjadzik, csikózik stb.

És nálunk a faluban anyadisznónak mondják az anyadisznót, persze tudni mindenki tudja, hogy koca, de így mondják. Nem értem, mi ebben a kifogásolható.

2015. jún. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Első!

Te se nagyon tudod mit beszélsz ugye?:) Életében 1-szer vagy max 3-szor?:) Úristen:)

Egyébként nekünk a sertésállományunk közel 300db jelenleg. Mi is szoktuk anyadisznónak hívni a kocákat. Tök jó, hogy tőled most megtudtam, hogy csak kocának szabad:)


Kérdező!

Ideális esetben kétszer ellik a koca évente. Aztán ha jó anya működik a dolog élete végéig. Nekünk több 6-7 éves törzskocánk van. Még mindig nagyon jó anyák.

2015. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyszer vagy max3 szor?Érdekes mivel az én anyadisznóm illetve hivjuk kocának mivel csak igy szabad,6 éves és még minden rendbe van vele.Évente kettőször fialt eddig is,a kérdésem pusztán annyi lett volna h meddig filtathatom még gond nélkül......
2015. jún. 26. 05:40
 5/9 zolidobos ***** válasza:
80%
Addig, amíg eleget fial (db-szám), könnyen vemhesül, és felneveli a malacokat. Egyed, és tartásfüggő a dolog.
2015. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
zolidobos Köszönöm a válaszod.Sem a darabszámmal se a felneveléssel nincs baj.Csak már hatalmas az anya meg már hat éves és félek nehogy baja legyen.Mivel évben nem tudom meddig lehet fialtatni....
2015. jún. 29. 21:23
 7/9 zolidobos ***** válasza:
Nyugi, előbb lesz meddő, mint baja legyen.
2015. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg is 14 kismalac boldog anyukája :) Akkor ezek szerint még pár évig nyugodtan tarthatom?
2015. júl. 3. 05:23
 9/9 zolidobos ***** válasza:
Így van!
2015. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!