Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyi csirkét tartsak ha nem...

Mennyi csirkét tartsak ha nem akarom, hogy eltüntesse a füvet?

Figyelt kérdés
Csak pár tyúkot akarok tartani,de nem szeretném ha leamortizálnák a kertet. Hány csirkét tartsak ha kb.35-40nm szabad helyük lenne és szeretném hogy zöld maradjon?

2015. nov. 24. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Dísznövények már nincsenek? :D
2015. nov. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Egyet se. Rossz hír, de mivel folyamatosan esznek nincs olyan zöld rész ami a nekik elkerített részben megmaradna. Ha mégis azt az ürülékük pusztítja ki.
2015. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tyúkürülék kimondottan hasznos tápanyag a fűnek, itt inkább a sok tyúk okoz gondot, de 10-20 szerintem simán tartható úgy hogy a fű is megmarad. Érdemes olvasgatni, vagy esetleg egy mezőgazdasági fórumon is feltenni a kérdést, hátha ott még szakszerű választ is kapsz. Szüleimnek voltak tyúkjai és mellette díszkertjük, tehát nem megvalósíthatatlan. Sok sikert!
2015. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nekem most is van csirkém, és van díszkertem is. De érdekes módon a búbánatért nem tudok füvet termeszteni ott ahol a csirkék élnek, a gazt amit nem szeretik, csak azt nem tudom kiirtani. Pedig mennyivel egyszerűbb lenne a takarmányozás.

Bocs, de a csirkéknek elkerített rész, és a díszkert között van egy hangyf.@.sznyi különbség...

2015. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát én láttam már példát mind2-re,magyarán hogy nem olyan nagy területen is a fűben kapirgálnak a csirkék,meg hogy 1mm zöld területet nem hagynak.(A díszkert nem szerepelt a kérdésemben)
2015. nov. 24. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem, ha kettő darabot tartasz, akkor is lesz legalább 1-2 kedvenc helyük, ahol állandóan kapirgálnak, "szórakoznak", pihennek és nem marad zöld rész.

2 kacsám van több mint 100 nm-en, de megvan a saját kis területük, amin kívül nem is akarnak menni, ahol a fű között jobban megáll a víz, 5-8 centis lyukakat vájnak a talajba, az udvar színfoltjai, a fű nem tud visszanőni, mert ha esik az eső, vagy locsolunk, újra mennek és még mélyebbre ásnak. A csirkénél is ugyanez pepitában, csak ők kapirgálnak, nem a csőrükkel vájnak lyukakat. De ez ne riasszon vissza, én is tervezek tavaszra még 2 törpetyúkot. :D

2015. nov. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha 2-3 db-ot tartassz esteleg megmarad a fű...
2015. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!