Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megszületett a kisbárány de...

LLJunior kérdése:

Megszületett a kisbárány de nem szopik. Lábra állt ismeri az anyját, az anyja is öt, de nem szopoik. Mutattuk enki az emlöt tej szagát is a kezunkbe fejt tejjel. De nem akar enni. Mi a tehendö ilyenkor?

Figyelt kérdés

2016. febr. 24. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kecskével jártam így. Kicsi volt és gyenge, így én etettem. Fogni kell, a szájába rakni a tőgyet, és belefejni a szájába. Ezt naponta többször ismételni, amíg nem erősödik meg annyira, hogy egyedül egyen.
2016. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de nincs baj vele, járkál, beeget, életerös báránynak látszik.... mégsem eszik.
2016. febr. 24. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
csak ezt tudod, hogy beteszed a szájába az anya tőgyét. Nekem is van most egy 4 napos kisbarim, én nevelem ugyan, de még mindig a cumit be kell tenni a szájába. kinyitom a száját a két ujjammal a másik kezemmel meg rakom bele a cumit és csak így szopizik.
2016. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát jó de azért jobblenne ha magátol elvégezné, mert nincs idö minden órában ottülni mellete s etetni... :/
2016. febr. 24. 18:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen előfordul, ilyenkor pedig csak ez a megoldás marad, különben elpusztul.
2016. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
van ilyen juhom nekem is. Az anyát kikötni szorosan hogy meg se tudjon moccanni a feje, és a kisbárányt valahogy rákényszeríteni hogy szopjon. kínlódással jár az biztos, de már naponta 2-3 alkalom után helyrejön. lehet az anyja rugdalja el magától, sajnos előfordul ez is. érdemes a kisbárányt lefektetni és úgy belenyomni a tőgyet a szájába. valamennyit csak lenyel ha szerencséd van. ha nem akkor meg elpusztul mert legyengül.
2016. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mennyi ideje született? Nálunk a kiskecskénk csak kb 10. órára rá fogott neki szopni. Egyébként pedig marad a cumisüveg, ha nem szopik, ha szerencséd van akkor rendesen fog abból is nem kell külön betenni a szájába. Esetleg még azt lehetne megnézni, hogy könnyen jön e a mamája teje mert lehet, hogy még erőtlen és azért nem tud.

U.i. tudom kicsit rég tetted fel a kérdést, remélem megoldódott

2016. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!