Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elmagyarázni...

Hogyan lehetne elmagyarázni egy kb 70 éves nagyinak, hogy ne közvetítse azt a gyerek felé, hogy az anyja rosszat akar neki? (pl orrszívás)

Figyelt kérdés

nem egy olyan dolog van, ami egy gyereket kellemetlenül érinthet, főleg ha nyűgös fáradt, de alapból viszont hagyja magát és minden rendben megy, ha közben mondjuk mondókázik az ember vagy akármi.

nagymamámtól folyamatosan azt kapom, hogy nemhogy ösztönszerűen nyugtatná a gyereket, hogy mindjárt végzünk, tartson ki, vagy akármi, hanem szánalmat, sajnálkozást közvetít felé(és ezzel felém is, mintha rossz, gonosz anya lennék...)pl orrszíváskor, vagy ha próbálom egy kicsit tuszkolni belé a kaját, mert azt hiszi nem finom, közben a kedvence, így az első falat néha nehezen megy le, stb


és ezzel a szánakozással, negatív magatartással el is bizonytalaníthatja a gyermeket, hogy ezek fontos dolgok az ő érdekében, amit az anyja tesz, valamint (ha nagyobb lenne), akár meg is kavarhatná, hogy a saját anyjában nem bízhatna meg, vagy bármi lelki vonzat is adódhatna ebből...



volt, hogy baleset érte, írt a kicsi, erre neki áll drámázni, ezzel a gyermek ijedelmét gerjeszteni, már csak az hiányzott, hogy mindjárt bőg a gyerekkel együtt. ott rászóltam, elég erélyesen, hogy a gyermeknek azt kell látnia hogy a felnőtt ura a helyzetnek, aki megvédi, megóvja, meggyógyítja őt, mert kire számítson, ha nem rájuk és ne drámázzon itt nekem. akkor ott ez hatott, csak addig..


2015. nov. 12. 14:07
 1/4 A kérdező kommentje:
*sírt a kicsi
2015. nov. 12. 14:17
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
70 éves ember berögzüléseit már nem lehet megváltoztatni. Maximum a gyerekkel töltött időt tudod befolyásolni.
2015. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokat, az én nagymamám is hasonló volt, de ettől nem rendült meg a bizalmam az anyámban. Csak tudtam, hogy a mama bármikor tutujgat egy kicsit ha kell :D..
2015. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagymamám dettó ezt csinálta, az orrszívót valóságos kínzóeszköznek látta, a mai napig felemlegeti, sokszor a (már nagyobbacska) gyerekeimnek, hogy mennyire sajnálta őket, mikor orrszívózni kellett. És tényleg így volt, konkrétan jajgatva bement a fürdőszobába, ahol hangosan sírt, hogy én kínzom a gyereket (szerencse, hogy nem panelban laktunk, mert a szomszédok tuti gyámügyet hívnak hozzám).


Szóval ezek után igyekeztem őt kizárni az ilyen traumákból. Sajnos egy idős emberrel már semmit nem tudsz kezdeni, jobb nem is bosszankodni.

2015. nov. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!