Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék nyúlászattal foglalk...

Szeretnék nyúlászattal foglalkozni megéri-e vagy sem?

Figyelt kérdés
2016. máj. 26. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bármennyire is népszerű a nyuszi, mégis egy kis kör, aki háziállatként tartja. Szerintem tőke is kell hozzá, míg megveszed a dolgokat, illetve szakértelem, mert azért annyira nem egyszerű esetek a cuki kis szőrgombolyagok. Anyagilag biztosan nem éri meg, de ha szereted a nyulakat és örömödet leled benne akkor igen.
2016. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én kb 100 anyanyúlra gondoltam. régen foglalkoztam vele csak már semmi kapcsolatom nincs hozzá h megkérdezzem megéri-e egyáltalán vagy sem. felvásárolják-e vagy sem meg h kg mennyi stb
2016. máj. 26. 11:24
 3/9 anonim ***** válasza:

ha haszonállatként szeretnéd értékesíteni, akkor rossz a kategória.

ha viszont kiskedvencként adnád el,akkor legalább 3 generiációra felmenőleg igazolnod kell(származási lappal),hogy nem beltenyészet. szóval ez kicsit nagyobb odafigyelést igényel.

2016. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
..... sem. :(
2016. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem érte meg, én is haszonállatnak tartottam. Több velük a macera, mint amennyiért értékesíteni lehet. Szóval inkább a ráfordított időt nem érte meg az a pénz.
2016. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon érzékeny állatok, nagy macera :(


Nem igazán éri meg.

2016. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Véleményem szerint!

Gazdasági tevékenységként nem, de családnak tenyészteni igen.

-Tudod mit eszel (boltban kapható előrecsomagolt termékekben nem minden esetben tudod hogy mit eszel)

-Egyik leg egészségesebb hús.

- A látvány sem utolsó dolog.

[link]

2016. máj. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van sajàt termènyed, stb, akàr meg is èrheti. Talàn Lajosmizsèn mèg mindig felvàsàroljàk. Nagyobb mennyisègèrt règebben èrte is mentek. Valamint Debrecen-Józsàn volt(/van) egy nyulàszat Juràskó nèven. Ők is fogalakoztak tenyèsz àllatok kihelyezèsèvel. De nem igazàn èri meg. Oltani kell őket szunyog ellen minimum. Kezelni kell a fülüket ha szüksèges ès vigyàzzni a talpukra ha ràcson àllnak. Aztàn nyàron hűteni ahol tartod őket különben nem híznak úgy ès nem is pàrosodnak. Tèlen ugyanezèrt vilàgitani ès fűteni is èrdemes. Nem egyszerű.
2016. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
hát ha akarsz is foglalkozni vele mindenképen én csak is törzskönyves, tetovált nyuszival rendelkeznék be anyának és baknak sztem jobban el lehet adni az utodokat ha látják a szülőket és igazolni is tudod őket
2016. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!