Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik állat éri meg?

Sh@d3!! kérdése:

Melyik állat éri meg?

Figyelt kérdés
Panelban(blokk)-ban lakom és azon gondolkodunk,hogy ilyen lakásba szerintetek kutyát vagy macskát érdemes tartani??
2016. jún. 4. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Szinte mindegy, csak jól kell kiválasztani. Ha kutyát választotok, akkor olyan fajta legyen, amelynek nem túl nagy a mozgásigénye, elég neki, ha naponta többször leviszitek sétálni. Szakértők tudnak segíteni a kiválasztásban. Ha macskát választotok, akkor kifejezetten benti tartásra ajánlott legyen, egy csak kinti vagy kijárós cicát nem tanácsos egyszer csak bezárni a négy fal közé.
2016. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Inkább a macskát javasolnám. A macs van hogy elfekszik egész nap 1 helyen max feláll enni inni. Persze ha kicsi akkor játszik, de akkor is elég neki a hely. Egy kutyának viszont kell a mozgás. Hiába nem kicsi a lakás és nem nagy kutyáról van szó. Kell hogy tudjanak futkározni.
2016. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

most le leszek pontozva,de attól még leírom. szerintem macskát és kutyát kínzás panelban tartani. én is laktam sokáig panelben. nagyon akartam kisállatot,de megvártam amíg kertes házba tudtam költözni. benti-kinti állataim vannak. emellett persze kutyát vinni kell sétálni stb..de sokkal jobb így nekik is.

egy macska ha ivartalanítva van,akkor is simán bejár km2-eket egy nap. rengeteget tudnak csavarogni.meg csak simán lapulni a fűben, nézni a madarakat stb.. láttam már panelban tartott macskát. mindegyik az ablakban tölti a fél életét és bámul kifele..szerintem aki szereti az állatokat az nem tart így.

kutyáknál kicsit másabb a helyzet, hogyha valakinek van ideje naponta több órát sétáltatni,akkor nem olyan nagy gáz,hogyha panelban van tartva. de ehhez tényleg az kell,hogy naponta többször huzamosabb időre levigyétek. ha ez nem megoldható akkor ne tarts. és itt kiemelném azt,hogyha 10-12 órás munkarendben dolgozol akkor szintén nem ajánlom.ennyi időt bezárva lenni neki pár négyzetméteren , egyedül szintén kínzás.

annyi állatot lehet még tartani. persze minden állatnak nagy hely kell,de a kisemlősöknek panlon belül is lehet ezt biztosítani. rágcsálókra gondolok elsősorban.

2016. jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Panelba a macskát javaslom. De csak akkor ha van annyi helyed, hogy teremtesz neki olyan környezetet amitől nem ingerszegény az élete. (Kaparófa, mászóka stb) a kijárósságot csak ott pártolom ahol nincs forgalom és a szomszédok sem mérgezik más macskáját.
2016. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Kutyát és macskát nem szabad panelban tartani. Állatkínzás! Olvastam mindenféle hülyeséget hogy kiviszik a macskát sétáltatni pórázon, hogy mozogjon valamit, mert ha elengednék nem jönne vissza. A kutya dettó ugyanez. Szerintem állatkínzás az egész, nem szabad. Ha annyira akarsz egy házikedvencet akkor vegyél egy hörcsögöt. Bár én azokat is sajnálom hogy csak egy szűk akvárium van nekik egy forgókerékkel és egy vécépapírgurigával.
2016. jún. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem állatkinzás panelben kutyát tartani, annak kell a mozgástér , a macskának viszont nem szval en inkabb azt javasolnam
2016. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!