Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy napi 8-10 órát dolgozó...

Egy napi 8-10 órát dolgozó ember, hogyan tudja megoldani a lakásban a kutyatartást?

Figyelt kérdés
Rólam van szó, jövőre szeretnék kutyát, mert végre el tudok költözni itthonról, eddig szüleim nem engedték. Szerencsére nem albérlet lesz, így nincs akadálya a dolognak, erre várok már vagy 15 éve. Sajnos most a munka az akadálya, napi 8 órát dolgozok, plusz az utazás 20+20 perc, és bármikor váratlanul túlórát rendelnek el, ami már 10 órás munkaidőt jelent. Egyedül fogok lakni. Nyilván nem akarom ilyen kínzásnak kitenni a kutyust, hogy akkor üljön egyedül napi 9 vagy 11 órát, pisi nélkül. Munka után, és hétvégén viszont teljesen szabad vagyok, nincsen semmilyen egyéb elfoglaltságom, nem járok el itthonról szórakozni sem, szóval az övé lenne a főszerep. Én arra gondoltam, hogy szoktam látni hirdetéseket, hogy kutyasétáltatást vállalnak emberek pénzért. Egy ilyenbe belemennék, hogy minden hétköznap elvinné sétálni amíg én dolgozok. Csak nem tudom ez hogyan működik. Hatalmas bizalom kellene ahhoz, hogy egy idegennek lakáskulcsot adjak a kezébe, hogy szabadon ki be járkáljon a lakásomban amíg én nem vagyok otthon. Tehát mindenképpen egy felnőttet szeretnék találni, esetleg egy nyugdíjas nénit, nem tudom. Szerintetek járható út ez? Ti mit tennétek a helyemben? Azt ne írjátok, hogy majd ha olyan munkám lesz ami megfelel, muszáj napi 8 órában dolgoznom, 4-6 órás nem jöhet szóba.
2016. máj. 1. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

ha lesz párod, akkor úgy is meg lehetne oldani(hogyha nem azonos munkarendben dolgoztok) hogy ő elviszi a kutyát amikor tudja, te is. pl ismerősöméknál úgy van,hogy az egyik fél 6-14ig dolgozik, másik 8-16ig. szóval a kutyát leviszi az egyik 5 körül, a másik 7-fél 8 körül, utána meg 2-3 körül ér haza a másik fél és megint leviszi..meg este is le szokták. szóval úgy is meg lehet majd oldani,ha lesz párod.

kutyasétáltatást én sem bíznék idegenre.nincsen rokonod,aki tudna segíteni? mondjuk egy egyetemistának viszonylag sok szabadideje van, akár napközben is a lyukas órák miatt és a pénz is mindig jól jön.de ha van nyugdíjas ismerősöd aki szintén sokat van otthon..vagy ha valaki otthonról dolgozik és néha azért kimozdul,sétál egyet..őt is megkérheted egy kis pénz fejében

2016. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%

Semmi esetre sem adnék idegennek lakáskulcsot!

Nem tudom, persze, mennyire ragaszkodsz a kutyához, de ebben az esetben, amíg nem változnak a körülményeid, én a helyedben inkább olyan állatot választanék, ami alomra jár (emellett van, amelyikkel lehet menni sétálni is) - sőt, valószínűleg rögtön kettőt, hogy legyen fajtársa, és akkor napközben sem lenne egyedül. A kutyán kívül is sok nagyon ragaszkodó és igen okos kisállat létezik. Hétvégente, amikor van időd, akkor meg elmehetnél egy menhelyre kutyákat sétáltatni.

2016. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Sajnos azt sem tudod ellenőrizni, hogy tényleg elvitte-e sétálni, vagy sem. Kifizetsz 1 órás sétát, de csak egy 5 perces pisiszünetre vitte le a kutyát. Vagy még arra sem. Ahol mi élünk sok a kutyasétáltató, és rendszeresen látom őket egy padon ülve beszélgetni, a kutyák meg rövid pórázon állnak mellettük :-( Persze nem mindenki ilyen, de nem is kirívó eset.
2016. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

más is tart kutyát egyedül aki dolgozik..

Ha munka után foglalkozol vele rendesen egy idő után hozzászokik, hogy x óra nyugalom van aztán hazaér a gazdi és jöhet a pörgés. Ha nincs kerted addig kutyapelenkára is végezheti a dolgát, de arra készülj fel, hogy az unatkozó kutya rombol.. Ezért nem szidhatod meg ha 8 óra alatt ezt-azt szétrág.

2016. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Semmi értelme az egésznek. A kutyának gazda kell, aki mellett ott lehet a kutya. Ha más fogja sétáltatni, akkor bizonytalan lesz. Ha már mindenképpen állatot akarsz, válassz olyat, amelyik nem kötődik az emberhez és jól elvan magában (vagy egymással elvannak: kisebb madár, hörcsög, egér, halak, szóval "lelketlen" állatok).
2016. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Nekem volt kolléganőm aki 12 órát dolgozott és még másfél órát utazott egy nap, a párja szintén. Ők úgy oldották meg akkor, hogy általában heti 5-6 napon valamelyik mindig szabad volt, mert olyan volt a beosztás, egyébként meg a kutya szépen be volt tanítva a kutyapelenkára. Nem volt sohasem rászoktatva, tehát sosem volt olyan, hogy folyamatosan kint volt előtte és ha lusták voltak levinni akkor arra pisilt a kutya. Viszont mikor tudták, hogy egész nap nem lesz otthon senki akkor kitették. Nem is használta mindig a kutya, csak amikor tényleg kellett.

Mondjuk ez már nevelés kérdése, mert egyébként nagyon könnyű őket rászoktatni, aztán a végén pisilnek majd mindenhova.

2016. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hu en most nagyon le leszek dorongolva., de a mi kutyank siman elvan otthon 6-8 orat egyedül. Nem tesz tönkre semmit, setalgat a lakasban meg alszik. Nem altalanos, alapesetben max. 3-4 orat van egyedül, de volt mar ra pelda. Mikor hazaerek persze azonnal menni kell vele, de ez okes is. Mi összehaverkodtunk egy nenivel a hazbol, ö felajanlotta, hogy leviszi setalni ( vagyis ö kerdezte, hogy mehet e vele, mert ugy szeret kutyat setaltatni) Egy iedig csak akkor ment, ha eppen otthon voltunk, most mar adtunk neki kulcsot is, es igy mindenki boldog. Lehet nalad is lesz a közelben egy hasonlo neni. Meg nyilvan nem mindegy milyen kutyat tartasz a lakasban. Egy kistestü ölebet, vagy egy vizslat..
2016. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
én is meg leszek kövezve, de az én kutyám is napi 8 órát egyedül van, ha jó idő van az udvaron, ha rossz idő akkor a házban. Ha hazaérek beengedem és játszok vele, elviszem sétálni jól lefárasztom aztán az ölemben szundikál.
2016. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem írtad milyen kutyát szeretnél, de legjobb lenne már felnőtt kutyát örökbefogadni. Egy kölyöktől hónapokig fizikailag se lehet elvárni, hogy szobatiszta legyen, mert 2-3 óránál tovább nem tudja visszatartani a pisit. El lehet képzelni, hogy 8 óra alatt hány adag jön össze, mivel nincs összetakarítva belelép, széthordja... Van ismerősöm, akinek a 9 hónapos kutyája még mindig nem szobatiszta hétköznapokon. Hétvégén rendesen le tudják hordani, akkor nincs gond.

Tehát vagy felnőtt kutya, amelyik már bírja az egyedüllétet; vagy ha kölyök, akkor vállalod a takarítást amint hazaérsz akár egy éven keresztül, mire felnő; ha meg tudod oldani, beadhatod napközibe is, már több helyen van. Munka előtt viszed, utána elhozod, közben a kutya felügyelet alatt van, és játszhat a többiekkel. Ez arra a lehetőségre is jó, ha hirtelen túlóráznod kell. Vagy amennyiben olyan a munkahelyed és meg tudod beszélni, meghosszabbítod az ebédszünetet és délben hazamész hozzá egy gyors eü. sétára, a plusz időt pedig ledolgozod reggel vagy délután.

2016. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt, közepes méretű kutya kibír ennyit, főleg ha hozzá van szoktatva. Egy aprócska kutyát sokkal gyakrabban kell levinni, nekik szenvedés lenne.

Ha nem akarsz lakáskulcsot adni, akkor megbeszélheted valakivel, hogy reggelente átviszed hozzá a kutyust és délután érte mész, ez is egy megoldás.

Pesten vannak kutyanapközik, ezt is megpróbálhatod.

Egy szomszéddal is beszélhetsz, hogy segítsen ki.

Rengeteg megoldás van, csak gondolkodni kell rajta és ötletelni, a kutyások java része szintén dolgozik ennyit és megoldja.

2016. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!