Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Azt hallottam, nem minden...

Azt hallottam, nem minden tehén tud tejet adni. Amelyik nem tud, annak meg lehet tanítani?

Figyelt kérdés

2016. okt. 10. 19:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ahogy a kutyát apportírozni. Ja, nem...
2016. okt. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem így működik :)

Mikor egy tehén megellik, akkor indul el a teje, ha mindennap megfejik, akkor a kis boci leválasztása után sem apad el a tej.

2016. okt. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy tud-e tejet adni, az nem akarat kérdése.

Hormonálisan működik a tejtermelése és leadása is.

2016. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%
2es ha nem baj vitáznék picit. Állattenyésztő mérnök vagyok. Szóval annyiban nincs igazad, hogy pl húshasznú fajták ridegen vannak tartva. Gyakran legelőn ellenek. A húshasznú anya és apa állat pároztatásából kisebb méretű borjú születik mint tejhasznú x tejhasznúéból így sokszor a csorda reggelre egy borjúval több lesz de sajnos nem mindig.:(. Ilyen esetben a borjút az anyja x idő múlva leválasztja magától kb mint kutyáknál ugyanúgy működik. Kérdező: az emlősök fogalmával nem igazán vagy tisztában. Minden emlős tejjel táplálja az utódódját tehát ad tejet. A húshasznú illetve viador fajták hormondrendszere és testfelépítése nem alkalmas folyamatos tejadásra. Tejhasznúakat lélegző meg lehet ismerni csontos fenekükről lógó hasukról óriás tőgyükről. Húshasznú (emésztő) sokkal robosztusabb.
2016. okt. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Moric15 válasza:
53%

Hát ha találkozik egy tüzes bikával, alighanem "megtanul" tejet adni kb. úgy 9 hónap múlva.

Amúgy elöttem egy szakember igen korrektül és analfabéták számára is érthetően leírta a folyamatot.

2016. okt. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
26%
Morci15,Biza
2016. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
26%
Moric, bocsi
2016. okt. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
26%
Miért is lettem lepontozva????
2016. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A kedves édesanyád is OKJ-s tanfolyamon tanulta meg, hogyan kell tejet adni. Ő is ugyanolyan emlős, mint a tehén, nem gondolod?
2016. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze!!! :))))

És bika is tanulékony!!!!

2016. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!