Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van itt olyan, aki szarvasmarh...

Van itt olyan, aki szarvasmarhát tart?

Figyelt kérdés

Azon belül is bikákat,hízlalás céljából.

Hogy tudjátok őket értékesíteni,hogy minél jobban megérje? Vágóhídra adjátok,vagy otthon levágjátok és elméritek?

Hogy érné meg jobban? Felétek mennyire van rá kereslet?



2017. ápr. 11. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
szia! nekem itthon van pár darab már mostanában, 2-3 általában. régebben jobban ment volt 15-20 is néha néha. a legutóbb december elején vágtam egy 6 mázsásat, holstein fríz bikát, az ő húsa szét lett mérve. a felvásárlóval már fáztam rá, mert mikor hogy viszi el, meg a súlytól is függ. van hogy most az 5 mázsásat viszi, de neked vagy nincs meg az a súly vagy már több is mint öt mázsa. na akkor ott a dolog hogy ráb.asztál. most voltak különböző karanténok, zárlatok is , betegség miatt, úgyhogy nem volt olyan hej de ez az időszak. Borsod megyében lakom. Sajnos nem nagyon éri meg már az állattartás, be kell vallanom, hogy sajnálom őket eladni, üres udvart nem tudnék elképzelni. egy szem lovam van még, meg pár kecske. 10 évvel ezelőtt meg moccanni sem tudtam a sok lótól.
2017. ápr. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi tavaly bikáztunk. Kész ráfizetés volt.
2017. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!