Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Cochi tyúk keltetés hogyan?

Lovas Réka kérdése:

Cochi tyúk keltetés hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy cochi párom 1 évesek. A tyúk valószínűleg tojik mert mióta ők itt vannak nem lett másik tyúkom és eddig nem volt ilyen tojásom. Selymes külselyű, majdhogynem rózsaszín. A többi tyúknak mindig sárga volt a tojás színe. A kacsák megint kilőve mert azokat időközben levágtuk így kacsatojás nem lehet. A szomszédoméknak odaadtunk egy jó pár ilyen tojást h keltető géppel keltesse ki. Közben egy másik ismerősnél is voltak ilyen tojások ott viszont kotló alatt. Egyikőjüknél sem lett belőlük semmi de csirke volt a tojásban mert feltörtem, hogy megnézzem. a Kérdésem az lenne, hogy e fajtánál van valamilyen egyéb dolog amit meg kell tenni ahoz hogy kikeljenek a csibék? Gondolok itt például, hogy olvastam a kacsatojásnál, hogy spriccelni kell őket bizonyos időközönként. a kakast nem hinném, hogy nem jó mert egy fekete kopasznyakú mezei kakas is tojózza a tyúkokat és mindegyik másik tyúk tojásából kel csibe. Van egy kis félvérem is ami a cochi kakas meg egy házityúk keveréke viszont ami a cochi tyúktól van tojásból egyszerűen nem kel ki a csibe, belefullad. Miért? És miért ilyen a tojás színe vagy egyáltalán az az ő tojása(abból gondolom, hogy az övé mert eddig nem volt azóta lett ilyen tojás mióta idekerült)?

A segítségeket előre is köszönöm!

Tudom a Google a barátom de ott nem találtam semmit.



2017. jún. 11. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A kacsa más, vízközeli faj, azért kell spriccleni a tojásait.

A befulladt, ki nem kelt csibék a rossz takarmányozás vagy a beltenyésztettség eredményei. Szerintem nálad az első esedékes. Ha nem kapnak a szülők megfelelő takarmányt, (kukorica, búza, árpa, napraforgó, borsó megfelelő arányban, vagy táp), zöldet (fű, konyhai hulladék) akkor nem tudnak életerős utódokat nemzeni.


A wiki barna, sárgásbarna tojásszínt ír. Habár a tojásszíne általában nem jelez semmiféle egészségügyi problémát, keverj egy kis meszet, vagy apróra tört, száraz tojáshéjt a takarmányukba.

2017. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem cochin tyúk vagy törpe cochin?
2017. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Keléskor szükséges lehet a tyúkok tojását is spriccelgetni.

(keltetőben)


Ami még baj szokott lenni az a tojás rossz tárolása.

kb 3-14 napos tojás az ideális keltetéshez.

A fiatalabban kicsi alégkamra, az idősebb tojásnál pedig csökken s kelési arány.

Tárolás során pár naponta meg kell fordítani a tojást.

2017. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Törpe cochinról van szó.

A takarmányozással semmi probléma szerintem mert mindent esznek amit lehet megfelelő arányban. naponta kint vannak zöldön három három órát délelőtt és délután (sajnos a kutya miatt nem tudom őket egész nap kiengedni de a rendszeresség meg van náluk. Konyhai hulladékot is mindig ők kapják a kecske sajnos válogatós.

2017. jún. 12. 10:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Hm. Igen a takarmány az szinte tökéletes. Akkor arra tudok gondolni, amit a 3-ik válaszoló írt, amit teljesen elfelejtettem, hogy a tojások tárolása...


10-14 napig jó maximum egy tenyésztojás, 10-15°C-on kell őket a hegyükre állítva tárolni. (vagy az oldalukon, minden nap, forgatva egyet). Bár szerintem a kelésgyengeség nem a rossz tárolás jele...


Mindenesetre itt van egy nagyon jó írás, olvasd el, hátha kiderül hol van a hiba.

[link]

2017. jún. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!