Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ehet a tyúk zabpelyhet?

Ehet a tyúk zabpelyhet?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk,de nem tartunk tyúkokat. Betévedt hozzánk egy, nem tudni, honnan.A szomszédokat kérdeztük, senkinek se hiányzik....Szegény nem tudom, mit csinál itt két napja, gondolom nem elég okos-ügyes, hogy vissza is találjon oda, ahonnan jött. Adnék neki valami kaját, de nálunk semmi neki való nincs így hirtelen... A zabpehely gondolom jó lesz neki ?
2017. júl. 4. 20:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt a mérhetetlen cinizmust nem bírom :D

Megmondom: fingom sincs és nem is érdekel, és egyáltalán nem is fontos. A kérdés nem ahhoz kapcsolódik, hogy konkrétan hol lesz baja a madárnak. Gyakorlatból tudom, van szakember a családban, de most ezzel nem szeretném hívogatni. De komolyan: adj madárnak kenyeret, vagy bármit ami megdagad vízben, aztán figyelj.

2017. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

Jó, persze nem tudhatod, mert nem vagy szakember, ezt levettem.



Abban megegyezhetünk, hogy ha a kérdező minden nap beáztat egy adagot és azt eteti a tyúkkal, akkor nem lesz tőle baja.

De hozzáteszem, ha van ivóvize, akkor beáztatni sem muszáj.



Az én családomban is van szakember.

Én.

Diplomás agrármérnök vagyok, közel 20 éves baromfitenyésztési, tartási gyakorlattal.

2017. júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
És akkor zabpehellyel eteted a tyúkokat?
2017. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Én ezt a mérhetetlen cinizmust nem bírom :D "


jah, majdnem elhittem

2017. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Tehát akkor te optimálisnak tartod a tyúketetésre a zabpelyhet? Egy olyan ember etessen vele, aki még sosem tartott csirkét és azt sem tudja, hogy kb. mennyit eszik?
2017. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát akkor te optimálisnak tartod a tyúketetésre a zabpelyhet? "

Az optimálistól távol van, de bőven megfelelő.

Most nem fogok excel táblában számolgatni, de hasraütésre leírom, hogy egy ideálishoz közel álló baromfitakarmány konyhai hozzávalókból kb 60% kukorica (gríz vagy pehely is lehet), 5% sárgaborsó, 5% napraforgó, 30%-ban gabona: barnarizs, zab (pehely) és árpa (gersli).

+fű, gaz +konyhai maradék: moslék és zöldségpucolék.


Ha kettőshasznú vagy tojó tipusúról van szó.

De biztos nem egy brojlercsirke (=húshasznú) mászott hozzájuk.



"Egy olyan ember etessen vele, aki még sosem tartott csirkét és azt sem tudja, hogy kb. mennyit eszik?"

Ha ad mellé vizet, akkor nem lehet probléma, pár héten belül.

Háztájiban "ad-libitum" (=annyit eszik, amennyit eszik) kapnak takarmányt a tyúkok.

2017. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Megvan még a tyúk? Ha nem hiányzik a környéken senkinek akkor tartsd meg, nagyon aranyosak. Egész nap elkapirgál a kertben, kotkodál, kotyog, szórakoztató és nyugtató nézni őket.

Tört kukoricát vegyél neki takarmányboltba, meg keverhetsz hozzá más szemes takarmányt is egy szem tyúk olyan keveset eszik, hogy kb. ingyen van, főleg ha a kertben is tud kapirgálni hozzá.

Egy tyúknak meg nem nehéz éjszakai biztonságos szállást se csinálni, ritkán betegek, nem drága akkor sem ha bajuk van stb.

2017. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!