Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egyáltalán megéri disznót...

Egyáltalán megéri disznót tartani?

Figyelt kérdés

Elkezdtem agyalni rajta, hogy a disznó anyagilag, ha valaki kicsiben akar belőle csinálni egy kevés pénzt, mennyire nem éri meg. Tegyük fel őstermelőként szeretné csinálni vegyünk 600 ezer forintnyi bevételt évente, hisz addig adómentes. Ha élő súlyban adja el, az kb 500 Ft kilónként, szóval olyan 1200 kg sertés kell neki, ami mondjuk 10 db. Ergo egy évben fel kell nevelni 10 sertést és az eladni élő súlyként, lesz 600 ezer bevétele. Viszont a kiadás is baromi sok, mivel nem értek hozzá nem tudom megsaccolni pontosan, de szerintem sok haszon nem származik belőle.


Ha ezzel szemben tegyük fel tyúkokat tart, akkor a 600 ezerhez 30 forintos tojás árral kb. 20 ezer tojást kell eladnia. Ezt kb. 60-70 tyúk tudja produkálni. Az súlyban kb. egy disznót tesz ki, tehát gondolom takarmányban is olcsóbb. Egyetértetek? Itt most leginkább azt számoltam, hogy miből tud egy falusi kis mellékes pénzt keresni.


2017. nov. 4. 22:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Felénk tegnap járt a kupec, helyben fizetve 326Ft/kg, de -15%-ot levon a bendőtartalomra, másik lehetőség -10% levonás és 360Ft/kg-os ár, fizetni viszont majd-majd-majd..., ígérete szerint min. 3 max. 6 hónap múlva.

Te melyiket választanád?


Tojás, ha az kicsit könnyebben kezelhető dolog, de nincs rá igény. 15-16 éve még felvásárolták, ma meg csak ingyen tudom max. elajándékozni. Öreganyám 2010-ben megpróbált vele piacozni, nyugdíjasként ráért, de 3 hét után feladta, mert 1-er sem tudta kitermelni a helypénzt még bevételben sem, pedig 10 Ft-al olcsóbb volt a boltinál és a mérete is nagyobb volt.


A számításod is nagyon optimista, 24 órát veszel a tojástermelésre a 25,5 óra (100%-os termelékenységet jelent) helyett, nálad egy tojó évi 106%-ot teljesítene, ráadásul minden nap, akkor Nobel díjat kapnál a munkásságodért!


Mi háztájiban örültünk az 50%-nak is, ami elég nehezen jön ki tápozás, világítás, stb. nélkül. Kérlek áruld el a tuti módszert, köszönöm :)


Törvényileg 50db tojód lehet őstermelőként, heti max. 500 db tojást adhatsz el, évi max. 20 000db-ot. A törvényalkotók is olyan profi módon számolták ezt ki, mint te :), hiszen még a te 365napon keresztül érvényes 106%-os termelékenységeddel is csak heti 350db állítható elő, ez évi 18 200db, tehát ha bejelented, hogy te 20e-et adtál el már jön is a milliós bírság.


Ipari körülmények között, napi 18 óra megvilágításnál, fűtés-hűtés mellett 282db/tojó a hazai rekord, ha te csak ezt hoznád háztájiban, akkor évi 14 100db-ot tudnál értékesíteni, tehát efölött már kijönnek megnézni az aranytojást tojó genetikai csodáidat, vagy nekiállnak megszámolni, hogy 50db tojod van, vagy annyira vagy jó matekos mint Anikó show-ban a lány+2 palija akik, 2017-ből kivonta 2014-et és kereken 5 évet kapott eredményként.

2017. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!