Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tyúk és a fürj csibéinek is...

A tyúk és a fürj csibéinek is megfelelő kezdő táplálék a kukoricakása túróval?

Figyelt kérdés
Újszülött csibékről van szó.

2018. okt. 21. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Csirkeindító takarmányt vegyél nekik.
2018. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hol tudnék kis zsákkal venni?

Csak 20kilósba találtam, nekem meg 6 fürjem és 4 csirkém kel.

+Olvastam, hogy ez a kukorica túró kombó + jolovit vitamincseppek a vízbe megfelelően fedezi a tápanyagot számukra.

2018. okt. 21. 13:37
 3/13 A kérdező kommentje:
tojást is olvastam a túró helyett a darához, az sem jó?
2018. okt. 21. 13:46
 4/13 anonim ***** válasza:

Elvileg az indítót 3 hetes korukig kell adni, utána nevelő táp következik.


Semmi bajuk sem lesz, ha 10 hetes korukig eszik azt a 20 kg indítót.


Szerintem sokkal költségesebb lenne túróval és tojással etetni őket, mint táppal. De tökéletesen működik az is.

S táppal sokkal jobban nőnek mindenféle híreszteléssel ellentétben.


Amúgy nem újszülött, hanem naposcsibe. Miért most keltek ki? Későn van már ehhez.

2018. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Télre melegházban vannak, nem érzékelik a hideget.
2018. okt. 21. 17:48
 6/13 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy nem kint tartod őket. De akkor is felesleges költség fűteni 10 szem csibére.


Nyáron csak egy infra kellett volna nekik pár napig.

2018. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Félreértettél, az összes tyúk egy melegházba van télre betéve, mivel csak egy kis deszkaóljuk van, ami nyáron éjjelre elég, de télen az egy jégverem. A melegházba fűmagot vetek meg salátát termesztek + ami nyáron is: kukorica, búza, árpa, zab, köles magkeveréket kapnak. Így télen is teljes ellátást kapnak és ugyanúgy tojnak, mint nyáron. Ezért "nincs" nekik tél, így megkotlik ugyanúgy, mintha nyár lenne.

Most nem úgy sikerült, ahogy szokott, csak 10 csibém lett, de ált 25 körül szok lenni, de 10nek egyszerűbb vmit házilag 9sszedobni, mint 20 kilós zsákot megvenni, ami 3 hónap alatt megromol.

2018. okt. 21. 19:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyugodt lehetsz, hogy a felnőtt állatoknak semmi bajuk nem lenne a deszka ólban sem, sok baromfi még télen is felül a fára.


Mivel fűtesz benne? Hány fok van bent? Csibék infra alatt vannak még pluszban?


Táp nem fog megromlani 3 hónap alatt.

2018. okt. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyanyám közel 70éve tart barombit, soha semmilyen indítót nem adott a kiscsirkéknek, kiskacsáknak, kispulykákban, kisfürjeknek, semminek..., Nedves kukoricadara, + amit találnak maguknak.fedett továbbtelepíthető ketrecben kint vannak egész nap a fűben, mindig egészséges és finom csirkéket nevelt, mióta az eszemet tudom (39/F)
2018. nov. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a takarmányboltban mindenből vehetek kilóra is.
2018. nov. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!