Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúktartáshoz mi kell kezdésnek?

Tyúktartáshoz mi kell kezdésnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem a napi igényem, 2db tojás, szóval ja, nem sok. Kérdés: a tojó tyúkok mennyibe kerülnek, illetve, hogy mennyit tojnak hetente? Minden nap tojnak egy-egyet? Nyáron/tavasszal akár kettőt is, vagy többet? :D Illetve, az érdekelne még, hogy mennyi tojó tyúkot, és csirkét lenne érdemes tartani illetve kakast, hogy az mindenképpen megérje? Mind saját termelésre, akár többlet esetén eladásra is. :) Illetve, mennyiből lehet belekezdeni? Pl. ha van 10 tojó tyúkom, 10 csirkém(amit vágás miatt nevelek fel 2,5-5hónap alatt), meg 1 kakasom? Ez kb mennyiből jön ki? Mekkora helyre van szükségük? A ketrec amiben lennének mekkora legyen, mennyi széna kell alájuk, milyen gyakran cseréljem? Dobozokat tegyek be nekik/rekeszeket, hogy abba tojjanak? Garázsban is ki lehet alakítani nekik a helyet tojásra nem? Ott egyszerűbb lenne, a róka sem jutna be oda, illetve a kutya sem! Csak a garázson belül kéne elkeríteni hogy ne menjenek szanaszét, illetve levegő megy be hál istennek elég sok. :D Szóval: 10db tojó tyúk, 10db csirke(amit vágásra nevelek) és 1 kakasnak mennyi az igénye naponta? 21 ugye, szóval 21*0,2/0,3l víz/nap? Illetve napi hány gramm takarmány kell 10 tojónak, 10 csirkének, 1 kakasnak? És ez napi, heti, havi szinten mennyire jön ki? Falun lakom, jön a jó idő, füvet tudnék szedni nekik kint a dombon, udvarra kiengedném őket, szénát is hoznék a dombtetőről akár. :D Vagy lopnék a dombtetőkről a szénabálákból xD Nem sokat :D Köszi előre is a válaszaitokat, ja, és hogy mennyire éri meg ezt csinálni? Lehet vele spórolni? Lehet akár pár ezer forint hasznot is nyerni rajta hetente?:) Köszi előre is tényleg a válaszokat^^

2019. márc. 10. 21:23
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Illetve ha csinálok egy ilyen csirkeólat, az megfelelő lenne nekik tökéletesen?:) Kutya van az udvaron, remélhetőleg nem ugatná őket, illetve megvédené őket a rókától, nyesttől. :) Az udvar közepén lennének, de inkább az udvar első felében(mondjuk az udvar első harmad részében:D) https://www.youtube.com/watch?v=xdl1FsAcyB4
2019. márc. 13. 16:54
 22/38 anonim ***** válasza:

1 éves tyúkok azok már egyzser le vannak tojatva, azaz 5-6 hónapig tojtak egy csirketelepen, majd eladják őket... Én tuti nem venném meg...


1 éves tyúknak már rosszabbb a húsa. 3.éves meg már nagyon öreg.

2019. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Köszike. Akkor vegyek inkább egy jó 20 hetes friss tojót?:) Az a biztos? Heves megyében tud valaki valami beszerző helyet? Egyébként hogy lelettek tojatva, az mit takar?:D Már nem tojnának heti 7x, hanem mondjuk csak 2-3x? :(
2019. márc. 13. 18:31
 24/38 A kérdező kommentje:
[link] ezek is tojótyúkok, 80%-osak, egy évesek. Az mit jelent?:) 26 óránként tojnak amúgy. Akkor ez toj vagy 28-29 óránként? Azaz 3 napból 2x kb?
2019. márc. 13. 18:33
 25/38 anonim ***** válasza:

Olyan kérdéseid vannak :D nem vagyok ám szakértő


Azok inkább vágni jók már, tojni tojnak, de nem annyit. A tojástermelés a 60. hétig tart nagyüzem, utána leselejtezik az állatokat, addig naponta tojatták őket egy kisketrecben...


Inkább vegyél fiatal jércét. "Letojatottat" max. vágni vennék... Ilyen szó nincs, de érted :)

2019. márc. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy nem tudom mit vannak lepontozva a válaszaim, több száz, hanem ezer tyúkunk volt már, meg szerintem használhatókat írtam, de bocs...


Biztos van, aki jobban ért hozzá, nem tagadom, de nem írtam hülyeségeket, csak saját tapasztalatot. Sajnálom.

2019. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
48%

Ordenáré kérdések

hozzáértő nem bírja idegekkel


agrármérnök vagyok, hobbi


"Azok inkább vágni jók"

ha van gusztusod a másfél kilós, kopasz (tollatlan) büdös csonthalmazhoz, akkor jó étvágyat.


A letojt tyúkok semmire se jók, csak eladni párszáz forintért.

2019. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

Nem úgy gondoltam, hogy én eszem meg... Hanem hogy eladják levágni...


Egyébként nagynéném kb. 3 éves fagyasztott tyúkokat vesz megenni, kinek mi...


De egyébként én is ezt ecseteltem, hogy csak semmire sem jók... Eladni, értem, nem erről beszéltem... Meg higy ne vegyen olxat, hm???


Otthon is levágják az 1.évest tyúkot, em olyan mint a csirke, de meg lehet enni...


Kösz a lepontozást... Amúgy, hogy agrármérnök valaki hobbiként? Vagy van rólad papírod, vagy nincs. Hobbiként én is állatorvis vagyok ennyi erővel.


Meg szerintem a kérdésben sincs semmi rossz, hogy valaki falura költözött és tartana pár tyúkot...


De így akarjon bárki is segíteni!

2019. márc. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Komolyan nem lehet valaki hobbiból mérnök? Elvégzi, jól érzi magát, nyilván tilos...


Azok a 25Ft-os tojások felvásárolt házi tojások és jól is néznek ki. Itt kicsit túlkínálat van, boldog-boldogtalan tyúkot tart, a többiek meg alig vannak elegen, hogy a túltermelésüket elégszer megkívánják.

2019. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
60%

Lemaradt a vége

diplomám van, de hobbiból is több ezer baromfit keltettem, neveltem.


A letojt tyúkokként kapható hitványságok, azok tojástermelésre vannak nemesítve.

Nincs rajtuk hús.

Nem összehasonlítható egy háztáji mix vagy kettőshasznú (tojás-hús) tyúkkal.



Megenni jó az 5 éves is, annak van igazán jó sok zsírja, mája, csak fél napig kell főzni, de ízben utolérhetetlen.

2019. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!