Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek kezdésnek...

Milyen kutyát vegyek kezdésnek, aminek nincs hatalmas mozgásigénye? Valamint milyen könyveket ajánlotok kutyaidomítás-témában?

Figyelt kérdés

Eddig lovakkal foglalkoztam, tehát a kutyát is szeretném majd "precízen" nevelni, abszolút készséges, engedelmes állatot faragi belőle. (Sajnos mit sem ér az idomításban való jártasságom, hiszen itt most nem egy zsákmányállatról beszélünk.) A kutyaiskolán kívül mit ajánlotok? Hogyan tanulhatnék erről?

A mozgásigényes dolgot meg arra értettem, hogy azért lenne rá időm, de nem szeretnék pl. vizslát, vagy valami hebrencs, ugrálós kutyát.

(menhelyen is körbenézek persze :))



2016. aug. 29. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Kezdésnek?! Egy kutya minimum 15 évre szól.


"A kutya hétköznapjai" egy hasznos könyv.

2016. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Cesar Milan - Rövid útmutató a boldog kutyához c. könyvet ajánlom :)

Fajtának időtől függ. :)

Gondolom kertes. Mennyi mozgásra gondolnál?

Mondjuk valami Havanese? :

2016. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Puli szeret mozogni, de inkább az odafigyelést igényli, mint a kilométeres túrákat. Lovakkal nagyon jól tartható együtt (bár néha terelgeti őket az arany bogaram... :D ). Ha időben megfogják, akkor nagyon jól nevelhető, végtelenül okos (mint a pásztorkutyák általában), és nagyon engedelmes jószág. Ha nem, akkor egy akaratos és domináns hebrencs lesz belőle. :)


Előnye, hogy egész életében ugyanolyan játékos marad, mint kölyök korában. :) Nyolc éves pulink a mai napig megcsinálja azt, hogy ha leteszed a tenyered a betonra, odakúszik mögéd, és addig böködi az orrával, amíg be nem tud furakodni a tenyered alá. Akkor aztán nagyon hálásan néz rád. :) Kis arany bogaram!


De "kezdő kutyának" nagyon jó pl. a németjuhász is, vagy a dobermann. Rossz hírük van az állítólagos agresszív természetük miatt, de ez igazából csak nevelés kérdése. A németjuhász egyszerűen engedelmes és tanulékony, amolyan munkakutya jellem. A dobermann pedig a tíz legokosabb kutyafajta egyike, szintén könnyen nevelhető, karban tartható, és szeretetteljes jellem. Viszont a fenyegető külleme és a rossz pletykák miatt nagyon jó házőrző. Nagyon vágyom egy sajátra, de a következő tíz évben biztos, hogy nem lesz kertes házam. :\ (A pulink otthon van, vidéken, én a fővárosban élek és dolgozom.)


Amúgy milyen jó is lenne, ha egy kutya "minimum tizenöt" év lenne. :\ A rekorderünk a tizenhárom éves bernáthegyi volt, de sajnos az utódja csak nyolc évig élt (nyugodjanak békében). Mindig több kutyánk van egymás mellett egyébként, és a kezdő kutyánál is mindig szempont számomra, hogy jól kijöjjön majd a következőkkel.

2016. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Doberman és német juhász, mint kis mozgásigényű fajta? Doberman kezdőnek? Jaj, istenem.

Kérdező, mennyi időd lenne rá?

2016. aug. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1.: Tudom, nyilván nem úgy gondoltam, hanem hogy "kezdésnek" a kutyások világába való belépéshez :D

2.: Persze, kertes házunk van, nem benti kutya lenne.

3.: Köszi a részletes választ! (Mondjuk a pulik pont nem tetszenek, finnyás vagyok :P)

4.: Egyelőre iskolába járok, szóval ez eléggé lerövidíti a vele töltött időt. De a séta megoldható lenne délutánonként, meg ugye nem a lakásba van bezárva.

2016. aug. 30. 10:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak szúrja a szemem: idomítás az, amikor a kutyát rákényszerítem a viselkedés megcsinálására. Tanítás, amikor elérem, hogy ő is akarjon dolgozni.


Kb. 340 fajta van, ezekből kiválasztani egyet valaki más számára nem lehet. De ha kinti kutya lesz, akkor a kistestűek, a rövid vagy nem több rétegű szőrzetűek és az erősen gazda centrikus kutyák szóba sem jöhetnek. Ez nyilván nehezítés, mert egy nagyon gazdás kutyát sokkal egyszerűbb nevelni és tanítani, sokkal könnyebb vele együtt élni, viszont édes kevés lesz neki az, hogy napi 4-5 órát vele vagy a 24-ből.


Jársz lovagolni, gondolom azt sem otthon kezdted tanulni, hanem oktatónál. Ha az a célod, hogy jól nevelt kutyád legyen, és nincs benne tapasztalatod, ahhoz kutyaiskola kell, méghozzá olyan, ahol előtérben van a szocializáció és nevelés is a tanítás mellett. Sokat segítenek a szakirodalmak, de csak könyvből, videókból nem lehet megtanulni a kutyával jól kommunikálni.

2016. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!