Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúktartáshoz mi kell kezdésnek?

Tyúktartáshoz mi kell kezdésnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem a napi igényem, 2db tojás, szóval ja, nem sok. Kérdés: a tojó tyúkok mennyibe kerülnek, illetve, hogy mennyit tojnak hetente? Minden nap tojnak egy-egyet? Nyáron/tavasszal akár kettőt is, vagy többet? :D Illetve, az érdekelne még, hogy mennyi tojó tyúkot, és csirkét lenne érdemes tartani illetve kakast, hogy az mindenképpen megérje? Mind saját termelésre, akár többlet esetén eladásra is. :) Illetve, mennyiből lehet belekezdeni? Pl. ha van 10 tojó tyúkom, 10 csirkém(amit vágás miatt nevelek fel 2,5-5hónap alatt), meg 1 kakasom? Ez kb mennyiből jön ki? Mekkora helyre van szükségük? A ketrec amiben lennének mekkora legyen, mennyi széna kell alájuk, milyen gyakran cseréljem? Dobozokat tegyek be nekik/rekeszeket, hogy abba tojjanak? Garázsban is ki lehet alakítani nekik a helyet tojásra nem? Ott egyszerűbb lenne, a róka sem jutna be oda, illetve a kutya sem! Csak a garázson belül kéne elkeríteni hogy ne menjenek szanaszét, illetve levegő megy be hál istennek elég sok. :D Szóval: 10db tojó tyúk, 10db csirke(amit vágásra nevelek) és 1 kakasnak mennyi az igénye naponta? 21 ugye, szóval 21*0,2/0,3l víz/nap? Illetve napi hány gramm takarmány kell 10 tojónak, 10 csirkének, 1 kakasnak? És ez napi, heti, havi szinten mennyire jön ki? Falun lakom, jön a jó idő, füvet tudnék szedni nekik kint a dombon, udvarra kiengedném őket, szénát is hoznék a dombtetőről akár. :D Vagy lopnék a dombtetőkről a szénabálákból xD Nem sokat :D Köszi előre is a válaszaitokat, ja, és hogy mennyire éri meg ezt csinálni? Lehet vele spórolni? Lehet akár pár ezer forint hasznot is nyerni rajta hetente?:) Köszi előre is tényleg a válaszokat^^

2019. márc. 10. 21:23
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Ha elvégzi az egyetemet, akkor nem. "hobbiból" mérnök, hanem diplomás és ez a szakmája.


Ha meg csak ez a hobbija, ért hozzá, sokszor jobban, mint az diplomás, akkor meg nem "mérnök". Az okleveles aranykalászos izé, sem mérnök.


Az egy szerencsés eset, mikor valakinek a munkálya a hobbija, de akkor sem mondja magáról, hogy "hobbiból vagyok mérnök".


Elhiszem, hogy ott 25. Én meg leírtam, hogy itt a legolcsóbb is 40 Ft. Ezzel nem sértettem meg senkit.

2019. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

*munkája


Bocsi, értem :)


De én js pont ezt írtam neki, hogy olyat ne vegyen! Meg azt 5-6 hónapig nagyüzemben "tojatják".

2019. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotok, valószínűleg igazatok lehet. Mi másért adnák el... főleg ekkora mennyiségben... :D Több száz 1 éves tojótyúkot lehet tőlük vásárolni, meg másoktól is. :D AKkor nem véletlen. Miután az első félév, vagy x idő amíg nagyon jól tojnak, utána mennyit tojnak már csak? Nem 26 óránként? :( Egyébként én imádom az állatokat, megölni nem is tudnám őket! :D Nekem elég lenne a tojásuk miatt, meg esetleg 1 kakas melléjük, hogy a tojást megtermékenyítse(? létezik ilyen?:D) és kikeljen belőle majd a kis csibe :) Bár a fő cél a tojás termelés :D 24db 1 éves tojótyúk mennyit hozhat be hetente? :( Ti milyet vennétek akkor, ha nem ilyet? 24db 18 ezer forint, kiszállítás ingyen. (egyébként ha már csak heti 1-2db-t tojna, akkor lehet levágatnám valakivel őket, aztán félnapig főzném őket, ha valóban ilyen 5 órákat kell..:D).
2019. márc. 13. 20:55
 34/38 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon rákattantál erre a 26 órára.


26 óra kell egy darab tojás előállításához.

Nem megy hamarabb.

De 2 tojás termelésének a megindulása között lehet több nap vagy hét is.

A tojástermelési ciklus hormon által szabályozott folyamat.

Ezt a környezet is befolyásolja, pl fény.



Kéne kis szakirodalmat olvasnod, mert a zéró tudásra nem érdemes bármit is hozzátennem.



[link]


[link]

2019. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Full hiába írtam. A tojó fajta nem kotlik meg... Nem lesz kiscsibe...
2019. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

😂😂😂😂😂🤦‍♀️


Akkor vegyél ilyet. A végén hangosan röhögtem.

2019. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
2019. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
jah nagyon megsértődöttD:
2019. márc. 13. 23:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!