Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyha egy varosi gyerek,...

Hogyha egy varosi gyerek, tanyat szeretne, de se csaladban, se ismerosei kozott nincs segitseg, akkor ha egyetlen szakmat valaszthatna, melyiket tanacsolnad, milyen tanfolyamot ajanlanatok neki?

Figyelt kérdés

Varosi gyerek vagyok (24 eves), 24 eve panelhazban vagyok. Gyulolom, es meg elegeltem. Gyerek korom ota szeretem a farmereket, es az allatokat ( ki ne szerette volna gyereknek a farmeres-lovas filmeket :) ). Nem regiben volt szerencsem egy fel evet dolgozni Hollandiaban, uveghazban. A szallas mellett volt egy tanya, rengeteget bamultam, es jartam arra ki setalni, nezegettuk az allatokat stb. Vegul eldontottem hogy mit is szeretnek, egy tanyat, ami biztositja barmilyen modon a megelhetesem (allat tenyesztes, noveny termesztes stb.) Tehat a kerdesem az lenne, ha a cel egy gazdasagos tanya lenne, akkor melyik szakma alapos kitanulasat ajanlanatok?

Illetve mihez kezdenetek a helyemben?

Nehany info amit ugyis megkerdeznetek hogy pontosan tudjatok valaszolni!


Szakmai vegzettsegem: szakacs (nem tul hasznos ide most)


Kezdo toke: Legyen mondjuk ugy 15 millio a kezdetekre



2019. márc. 20. 02:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon hálás vagyok nektek a sok gyors jó indulatú valaszert szeretlek titeket :D :D

Azoknak akik azt gondolják előbb lássam meg a árnyas részét, vagy gondoljam át, vagy hogy a város jobb, azoknak mondanám, előbb huzzanak le egy bizonyos részt az életükből panelban, állatok nélkül, tomve emberekkel. Jól át gondoltam, és másra sem vagyok igazán, mint hogy kiszabaduljak ebből a gyári munkás kerékvágásbol, levegőn lehessek, és állatokkal egyaránt. A buszmegallohoz annyit hozzatennek, nyilvan autóval mozognek. Nem nomád életmódot akarok folytatni, nem sok kilométerre akár egy kisebb falutól, csak némi elszigetelodesre, és onallosagra, és arra a nagyszerű ősi tudásra amivel a városiak gyakorlatilag nem rendelkeznek, pedig szerintem alapvető dolog lenne tudni amit megeszel honnan jön, hogy csináljak, kik csináljak stb... És válasz az egyik válaszolonak, igen sokkal de sokkal különböznek a parasztok, munkájuk tiszteletre méltó, a kitartasuk, és egy paraszt el tudja végezni a te 8 órás munkaidőd, úgy hogy közbe a f***a-t veregeti, meg te az ő egesznapos munkarendjet sosem tudnád, sőt aki a tanyát nem szereti, jobban bejon neki a városi élet, ő egyenesen belegebedne :)

2019. márc. 21. 13:01
 12/18 A kérdező kommentje:
Tehát minden képpen szeretném meg próbálni. Biztos nem leány álom ahogy írtatok is, hogy bizonyára máshogy látom, de gondoljatok csak bele, ha nem sikerül, a gyári munkás élet-be bárki bármikor visszatérhet, oda semmi nem kell, egy próbát mindenféle képpen megér. Sőt, amíg azt a bizonyos sötét oldalát nem tapasztalom meg a saját bőrömön, addig erről le sem tudok mondani.
2019. márc. 21. 13:06
 13/18 anonim ***** válasza:

En megprobaltam, es imadtam volna. De, a falubeliek sosemfogadtak el (Tapiosag), a kozvetlen szomszedaim is epp csak azert koszontek, mert falun az a szokas. De Pesten szuletett bunko varosi voltam a szemukben, idegen, betolakodo. Pedig akkor meg nem is migrancsozott a felcsuti cjgany(90-es evek vege).

Arra szamoltam, hogy az elso ev betakaritasai utan mar teljesen tudom magam eloallitani a kovetkezo evre a vetomagokat. Kozben dolgozni jartam, es ha valami megerett a szedesre, akkor valakik tuti leszedtek (vagy felszedtek) az utolso szemig mire hazaertem.

Ez ugy eleg lehangolo volt, szoval kovetkezo evben eladtam mindenemet, es kulfoldre koltoztem.

Itt segitunk egymasnak a szomszedokkal, nagyon sok jo otletet es segitseget adtam es kaptam itt, es a baratokkal kozos programok is vannak. Hobbi-farmerek vagyunk, szoval nem egeszen ebbol elunk, de meg sosem tortent meg, hogy valaki tovig leszedte volna az epret vagy ellopjanak akar egyetlen cso kukoricat, mire hazaerunk.

En itt vagyok itthon, mar 15 eve.

2019. márc. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Azoknak akik azt gondolják előbb lássam meg a árnyas részét, vagy gondoljam át, vagy hogy a város jobb, azoknak mondanám, előbb huzzanak le egy bizonyos részt az életükből panelban, állatok nélkül, tomve emberekkel."

Én 4. emeleten nőttem fel, úgyhogy van viszonyítási alapom.

Ma már teljesen mást jelent a tanyasi élet, mint 30-40 évvel ezelőtt, és az a "nagyszerű ősi tudás" lényegében már nem létezik, mert a régi öregek a sírba vitték magukkal, a fiatalok pedig nem vették át. Lehetsz műparaszt, aki könyvből (internetről) tanulja meg a növénytermesztés és az állattartás rejtelmeit, vagy egy agronómus segítségét veszed igénybe.

2019. márc. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyszer a TV-ben mutattak be egy Szamoán élő magyart. Családot is alapított ott, és tanyán élt. Na úgy az igazi a tanyasi élet! Télen-nyáron, éjjel-nappal állandóan kellemes a hőmérséklet, 26-28 fok körül említett. A tenger ellátja az ott lakókat bőségesen ízletes hallal. Persze a helyükben biztosan meghonosítanák ott sok ízletes finomságot ha még nem honos, például sárgadinnye, paradicsom, stb.

Mert azért a hazai tanyákon télen fűteni kell. Van tanyasi ismerősöm egy erdő széli tanyán az Isten háta mögött, ahol igaz hogy pénzt nem kell kiadnia tüzelőre, de akkor is fűtenie kell.

A változatos tanyasi életmódokból nekem csak az tetszett meg ahogy régen a szabad parasztemberek is éltek. Azt csinálták a szüleim is.

Mert például egyik ismerősöm úgy él tanyán, hogy erdészeti segédmunkára jár hogy legyen pénze kocsmára. Nem tenyészt semmit, hisz a kietlen óriási erdőben lő magának. Boltban mégsem veheti meg, hisz akkor mi maradna alkoholra. :)) Persze az ő esetében nem lehet életszínvonalról beszélni.

Vagy olyan is van aki a támogatások miatt lett mezőgazdasági vállalkozó. Neki sem tetszik, mert nagyobb kötöttség mint amikor régen városi munkás volt. Mivel a támogatásokért cserébe az állam minden lépésébe beleszól. Hát az tényleg nem élet. Tanyára nem azért kell költözni hogy számlákat fizessen, előírásoknak tegyen eleget, vagy hogy a bank vagy az állam, stb. alkalmazottja legyen.


Van itt egy 17 részes videó sorozat, amiben egy pár Budapestről költözött egy székelyföldi faluba önellátónak. Az első része:

Ásó Kapa Kamera 1.

https://www.youtube.com/watch?v=gPAmCWD6qwo

Neki a felesége jártas a tanyasi életben, mert ott nőtt fel abban a házban. De ahogy a fickót elnézem, annak ellenére hogy ő Bp-en nőtt fel, hamar rájött hogy mi a jó és szabad élet. Nem mindegy hogy egy hónapban felad egy rakás pénzt rezsire, vagy kedvtelésből vesz belőle egy drónt hogy madártávlatból is lehessen látni a szabadságot jelentő faluját.

2019. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Tegyük rendbe a dolgokat mert sokan elijesztenek téged! Én közgazdász végzettségem dobtam kukába mert ez az élet vonzott. Nem kell sok pénz! A lényeg hogy ne legyen hiteled. Utána nyert ügyed van mert szinte alig van kiadás, tapasztalatból mondom. Végzettség se kell csak esetleg pár év múlva ha szeretnél felvenni támogatást. Én birka tenyésztést javaslom. Vágj bele! Nekem is ez volt életem legjobb döntése!
2019. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 bogii bogso válasza:
igy van kedves kérdező... jól teszed. én 19 leszek, gyüjtök..bár már én most mennék..de láttam neten hogy már 700 ért lehet venni tanyát...plusz gyümölcsös. ami nagyon jo. ha ugyvan kis idö alatt megvan rá a rávaló, ha ynersz a sorsjegyen , méghamarabb:D :) de viccet félretéve nekem a tervem ez...gyujteni.és akkor TANYA. aztán már lesz egy saját...tulajdonom tehát házként is lehet hivatalosan nevezni ahova hazatudok menni, másokkal ellentétbe mint aki albiba lakik. aztán apródonkánt megveszem az állatokat be. attól függ egyedül leszek e benne. vagy lesz e PÁRom . bár remélem akire én gondolom is jön és akkor több állat lesz. pl apródonként. ha egymagamat nézem, elég vagy 15-20CSIRKE ,(tojást is ad és húsa miatt.) pár db BÁrány, KEcske(ha nem is vágom le, de , TEJ,SAJT, és egy házörzö ami egyben hobbi kutya és a (kiskanocska . a kis kancicám)meg perszeültetés, BURGONYA, RÉPA, PARADICSOM, HAGYMA,PETREZSELYEM, aztán pár gyüm..fa is lesz gyümölcs LEKVÁR stb. meg el is lehet adni stb. és hidd el kérdező . még a gyerekeiteknek is jobb élete lesz a szabadban, játszanak, lovagolnak , megtanulnak fejni esetleg..boldog GYEREKKORUK lesz!
2019. júl. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A szívemből szóltál utolsó!!! :) Engem is ez az élet vonz, és az tesz a leg boldogabbá majd ha a gyerekeim már így jöhetnek fel. Sokkal jobb lesz nekik mint nekem anno 4 fal között, állatok nélkül. A hülyeség azért az bezzeg mindig ment :) :)
2019. aug. 20. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!