Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan tudom segíteni a...

Hogyan tudom segíteni a kecske mamát (ellés után) és a gidákat?

Figyelt kérdés

Főként kecskét tartóktól kérdezem, de bárki aki tud valami HASZNOSAT annak megköszönöm a ír.


A kecskemamát hogyan tudom segíteni ellés után? : Adjak neki plusszba vitaminokat? Vagy másfajta eledelt? Vagy pl több zöld takarmányt/ száraztakarmányt egyen? A kecske ólba (nem tudom létezik-e ilyen de tudjátok remélem mire gondolok) szalmát rakjak vagy valami ronygot/takarót?


A kisgidáknak van valami? Hogyan tudom majd elérni hogy ne féljenek? Hogy előmerjenek bújni a házból?


Bocsánat a sok kérdésért. Csak most leszz elősször hogy gidáim lesznek. Sok sok könyvet-cikket olvastam, de mégis úgy izgulok miatta. Az álkatorvossal is beszéltem. Elvileg két gida lessz.

Előre is köszi a válaszokat.



2019. ápr. 17. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kecskeólaba szalma kell. Ellés után szélén injekció a mamának és a gidáknak is. Az ólba legyen vizük, de elég magasan, ha ellik, nehogy a gida bele essen. Előfordult már. Kellene srágla is, amibe szénát teszel. Elléskor figyelni megy-e egyedül vagy kell segítség. Ellés után méhlepényt kell figyelni ki jött-e. Figyelni kell szoptatja-e mindkettőt vagy kell segíteni. A gidák az anyjuk után mennek majd jó ideig. Estére legyenek bezárva, nehogy róka/sakál bántani tudja, illetve meg se fázzanak.
2019. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A mama parlagi kecske. Az itatójuk kb. 40/45 cm magas. Elég lessz?

A szelén injekció már megvan. Széna is lessz a mamának.

Még annyi hogy mennyi idősen lássa őket elösszőr orvos?

2019. ápr. 17. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, nem olyan nagy dolog. Figyelj arra, hogy mindig legyen előtte megfelelő táplálék (árpa, abrak, répa, széna), illetve előny, ha tudnak friss füvet is emmi
2019. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy én mikor mehetek be a kicsikhez? Mikor nem fog már rám támadni az anyaa vagy a bak?
2019. ápr. 17. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha többen vannak, zárd külön az anyát a kicsikkel a többitől. Az anya nem fog rád támadni, de ha nem ismer, ne zaklasd, mert félni fog és eltaposhatja a gidákat.
2019. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Engem ismer és külön lesznek zárva. Csak sok helyen azt olvastam hogy az anya lehet agresszív és támaadhat is.
2019. ápr. 18. 09:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ha ismeretlen vagy, fenyegetést érez, és megtámad
2019. ápr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!