Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Segítség! A teknősöm beteg?...

Segítség! A teknősöm beteg? Most kaptam a bébi sárgafülü ékszerteknőst berendeztem neki az aquaterráriumot ( kb 60 cm hosszu és 40 cm széles) van kis kő amire kimászhat és most raktam vízmelegitőt is neki, de nem eszik. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Még túl zaklatott, vagy nem szokta meg az új környezetet???Nagyon aggódom érte, mert tudom h aktívabbnak kellene lennie, de elég lassú, de amikor beleraktam a vízbe egybl az aljára ment és fúrta volna magát lefele a kavicsok alá. Nagyon félénk. Továbbá az lenne a kérdésem, hogy a vízmelegítőt lehet függőlegesen tenni? Nem rázza meg? most srégen van ( a halas akváriumól vettem ki )
2010. júl. 11. 22:37
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyébként száritott razborával kezdtem utánna lisztkukaccal ( teknős heti menüm van) de egyáltalán nem eszik :'( 2 napja van nálam a picike
2010. júl. 11. 22:40
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem hideg a víz? akkro szoktak belassulni
2010. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz nekem ár 8-9 éves teknőseim vannak, de amikor megvettem anno akkor ők sem ettek az első 1-2 napban, az új hely még szokatlan nekik, és kell nekik idő, hogy az étvágyuk is megjőjjön. A vízmelegítőről meg, szerintem lehet függőlegesen, bár nekem széttörték, így halaknak valót vettem, mert az sokkal masszívabb és nekem az függőlegesen van.(Bár csak télen használom, mert egész nyáron kint vannak kertitóban).
2010. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
az "ár" helyett "már"-t akartam írni :)
2010. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!!! JAJJ ELÍRTAM!! VÍZSZINTESRE GONDOLTAM:$
2010. júl. 11. 22:52
 6/18 A kérdező kommentje:
Lehet vízszintesen rakni a halas vízmelegitőt?? mert a halaknál függőlegesen volt benne de teljesen ellepte, de félek h ha teljesen belemeríteném, akkor megrázhatná az áram, igyhát most srégen van
2010. júl. 11. 22:54
 7/18 A kérdező kommentje:
Segítség
2010. júl. 12. 10:10
 8/18 A kérdező kommentje:
Pontosan 28 fokos a vize, megmértem
2010. júl. 12. 13:03
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem 8 éves a teknősöm, és tisztán emlékszem rá, hogy az első napokban én is kb ennyire meg voltam ijedve mint te, mert nem evett. Aztán egyik nap ( kb 3 nap múlva )észrevettem, hogy elfogyott a betett kaja. :) Szóval nyugi, csak szoknia kell a környezetet szerintem. :)
2010. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az enyém 4-5 hónapos(pézsmateki),és 2 hónapja van meg.Nekem már az első naptól evett,de nyugi,meg kell szoknia a helyét,majd pár nap múlva biztos fog enni:)

Én is heti menüvel kezdtem etetni,de annak a többsége szárított kaja,semmi tápanyag nincs benne.Kisállat-kereskedésben van fagyasztott apróhal,persze felengedve add neki,biztos imádni fogja,és teli van vitaminnal,tápanyagokkal:)Liofilizált kaját is adhatsz neki,de szárítottat inkább ne!Élő,fagyasztott vagy liofilizált lisztkukacot,rovarokat,szúnyoglárvát adj neki,de a legfontosabb a hal!:)

2010. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!