Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Már egy hete nem eszik a...

Már egy hete nem eszik a Gabonasiklóm. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy 1 hónapos kis Gabonasiklóm. 2 hete kaptam, és nálunk evett is egyszer. Egy hétre rá ugyan olyan (fagyasztott) egeret adtam neki. Benthagytam egy napra, de nem ette meg. Mit tegyek? Adjak neki minden nap hátha megeszi?

#egér #gabonasikló #sikló #evés #fagyasztott egér
2019. szept. 8. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak nem megfelelően adtad neki az egeret.

A fagyasztott egeret először hagyd legalább szoba hőmérsékletűre felmelegedni a terráriumon kívül és csak azután tedd be neki.

A kígyók nem túl okosak. Mivel nem mozog, lehet, hogy meg sem találja, ezért érdemes egy kicsit megmozgatni előtte. Ehhez szerintem használj valamilyen hosszabb csipeszt (ilyesmi: [link] Ilyeneket lehet kapni állatboltokban, de a legtöbb háztartási boltban olcsóbban kapsz hasonlót.

Arra is figyelj oda, hogy az egeret lehetőleg ne az alomra tedd, mert nem jó ha az egérrel együtt azt is lenyeli. Sokan emiatt nem is a terráriumban etetik a kígyójukat, hanem mindig kiveszik erre az időre. Én csak ráteszem az egeret egy műanyag táljára és azzal együtt teszem be neki. Így ráadásul könnyebben meg is találja.


Ha mindezek ellenére sem eszik, akkor sincs baj.

Lehet, hogy csak nem éhes vagy éppen vedleni készül.

Ilyenkor még növésben vannak, ezért akár néhány hetente is vedlenek. Figyeld meg, hogy nem szürkült-e el a teste vagy a szeme egy picit. Ha igen, akkor csak várd meg míg levedli a bőrét, aztán várj még 2-3 napot mielőtt megpróbálod etetni.


Persze a tiéd még kicsi, ezért gyakrabban eszik. Ettől függetlenül elég, ha etetéstől számított 1 hét után kb 4 naponta próbálkozol.

Az hogy mennyire gyakran akar enni függ attól, hogy alkalmanként mennyit/mekkora zsákmányt adsz neki, attól, hogy milyen idős és attól is, hogy az évnek melyik részén eteted.

Ez főleg későbbre szól, de majdnem az összes siklónak vannak időszakai, amikor nem akarnak enni. Az enyém tavasszal rendszeresen 2-4 hónapig egyáltalán nem eszik, aztán nyárra nagyon megjön az étvágya.

2019. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 vantel ***** válasza:
Engedd szabadon!
2021. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!