Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van valami mód sikló előcsalog...

Van valami mód sikló előcsalogatására?

Figyelt kérdés
Van nem messze egy kicsi tó (a nád szinte 80%-ban benőtte), és onnan hogy lehetne elkapni egy siklót? (nem akarom bántani). Tudom, hogy vannak mert már láttam ott nem is egyet. Nappal vagy este szoktak inkább előjönni? Már elég meleg van ahhoz? (kb 16 fok?)

2020. ápr. 4. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még hideg van a hüllőknek, pláne vízben élőknek. Azt ugye tudod, hogy minden hüllő- és kétéltűfaj védett? Miért akarod elkapni?
2020. ápr. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ne akarj védett állatot fogni.
2020. ápr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A meleget és a nyugalmat szeretik. Nálunk élnek a padláson és a ház körül. Télen a pincébe is behúzódnak, ott melegebb van, mint kint.

Egyszer egyik feltekerte magát a fürdőszobai csapra. Csöpögött a melegvíz és tetszett neki, hogy átmelegedett.

Nyáron a terasz mellett klubbolnak. A picik még kis kívàncsiak, de a felnőttek azonnal eltűnnek, ha ember közelít.

Nem bántjuk őket. Mióta itt laknak, azóta nincs egy szem egér se. Félni nem félünk, mert nem bánt, és ők messzire elkerülnek minket.

2020. ápr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol mászkál, oda leülsz, és vársz. Ez türelemjáték. Utána meg légy gyors!


És tudd, hogy a vízisikló kiereszti a bőrén át a félig emésztett halat fehér folyadék formájában, ha megijed. Na, az irtó büdös! Valamint halottnak is tettetheti magát.


Én régebben volt, hogy fogtam meg vízisiklókat. Mentettem őket apámmal autóútról, meg egyéb nem nekik való helyekről. Elengedtem őket a tónál.


Felénk sokszor bemennek a házakhoz. Sokan nem ismerik őket, a kockás siklót főleg nem. Szóval vittem be a suliba is a gyerekeknek, hadd ismerjék meg. Ne hívogassák 1 sikló miatt a tűzoltókat.(előfordult!)


Mivel hüllő, a napon felmelegedve meleg tapintású, száraz a bőre. Sokan azt hiszik, hogy nyálkás. De nem kétéltű.


1x ha megfogod, megtapasztalod. De nem kell őket zaklatni. Inkább védeni, menteni. Mert még mindig sokan rögtön agyonverik a siklót, ha meglátják, sajnos.

2020. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Védett állat, hagyd békén!
2020. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan a hely, hogy nem tudsz utánanyúlni, illetve sok helyre bújhat el, akkor esélytelen, hogy megfogd.


Nekünk is van tavunk. Akkora, hogy átszököm. Ki van öntve, így csak olyan növények vannak benne, amik a partról belelógnak. Egyik évben a patakról feljött egy vízisikló (mert nem takarítottam ki a tavat májusban, s nagyon elszaporodtak a békák 😅)

Én akkor tudtam a legkönnyebben megfogni, mikor ment ki a vízből (be a környező növényzet alá) Simán oda mentem mellé, alányúltam, felvettem s kész.


Nyíltvízben megfogni esélytelen. Nagyon gyorsan úsznak. (Láttam, mikor vadászta az ebihalakat) A parton tudod max.



Amúgy meg még hideg van nekik.



De ha mégis sikerül, ne nagyon birizgáld, ha nemrég evett, mert ha veszélyben érzi magát visszaöklendezi a gyomortartalmát, (tapasztalat...) ami meg kár, ha nem úszkál a bőségben.

2020. ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanaz a mondóka,mint a csiga-bigára, csak ez sikló azt kell mondani, és körözni a kezünkkel.. pl. sikló gyere ki, ég a házad, stb, stb. Közben hangosan kísérhetjük is az éneket furuján, amit 1977-ben 39 ft-ért lehetett kapni.
2020. ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha énekelni és furulyázni egyidejüleg nem tudunk, megkérhetjük egy ismerősünket is, kántálja az az ismert népdalt.
2020. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!