Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gondoznom kellene fél évig...

Gondoznom kellene fél évig egy kígyót. Lehet pár kérdésem etetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sosem volt állatom, de barátom fél évig elutazik, így kellene, aki gondját viseli az ötéves királypitonjának. A kígyókkal nincs bajom, de az egerektől rettegek, és élve eszi meg őket. Kizárt, hogy élő egeret vigyek haza neki a lakásba, meg se merem fogni őket. Ha döglötten adom oda, akkor mi van? Tudom, hogy nem szeretik, de gondolom nem fog éhen halni a kaja mellett.
2020. ápr. 11. 11:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A barátoddal beszéld meg. Amúgy is gondosan el kell mondania mit-hogyan kell csinálnod.
2020. ápr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

8as ez igaz,de ha nem tennénk tönkre az állatok élőhelyét akkor nem halna ki. Vagy ha nem vadásznank őket,akkor se! És nézd meg azt ,hány millió állatfaj halt ki emberi pusztítás által. Nézd meg azokat az arányokat mennyit pusztítottunk ki ,és mennyit mentettünk meg. Tippelek hogy ilyen 1000000:10 .... az ilyen példa olyan mint a capakkal. Egy évbe hallunk kb 10 halálos cápa támadásról,eközben mi évente millió cápát ölünk meg .

Nem okoskodom bele olyanba amit nem tudok, bio-kémia szakon vagyok,tudom mit beszélek,zoologusnak készülök,emellet állatvédő vagyok. Rengeteget tudok az állatokról,nem csak úgy a semmiből írtam amit írtam :)

2020. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, ha te még itt tartasz hogy a FOGSÁGBAN TENYÉSZTETT királypiton pl bel morphhal vadállat és a természetben van a helye, akkor erős kétségeim vannak afelől, hogy bármit is értesz a kígyókhoz (vagy legalább is a királypitonhoz). Lehet hogy mondjuk a tehenekhez értesz, nem tudom. De sajnos ma már semmit nem jelent a végzettség, úgy osztogatják mint a kenyeret.
2020. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Semmit nem jelent a végzettség? Van róla fogalmad,mennyit kell tanulni és dolgozni érte? Persze,ha valaki lelkiismeretesen szerzi meg csak akkor ! Tudom mit beszélek,nézz magadba legyszives! Fogságba tartott kigyo meghalna vadonban,ez tény és ebbe nem kötöttem bele! A probléma ott van hogy mindenféle vadállat be van hozva az emberi civilizációba,aminek nem szabadna megtörténni!

Mostmár igazából mindegy,ha már egyszer fogságba van tenyésztve,de itt arrol van szó hogy ezt nem szabadott volna hagyni! Ez a Föld az állatoke is,ők voltak itt előbb,és nincs jogunk őket úgy kezelni mint a tárgyakat. Látom neked ez ennyit ér,magadra gondolsz,hogy neked legyen igazad. Ez csupán önzőség,semmi más.

Ne csináld mással azt amit nem akarod hogy veled csináljanak!

Szerinted az a szerencsétlen állat nem akarja érezni milyen az a szabadság? Csak neki nem volt esélye se,rabságba született. Nyilván nem élné túl a vadonban sokáig,ezt nem kell mondani. De szerinted az jobb ha egész életet 4 fal közt eli le bezárva ?

Támadhattok ahogy akartok,ez az utolsó hozza szolasom.

Látom ilyen tudatlanokkal nem érdemes vitázni!

2020. ápr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe bele se menjünk hogy nekem mit jelent a Föld. Nem eszem állatokat, vegetáriánus vagyok. Ne mondd nekem, hogy nem érdekelnek az állatok és a Föld épsége, mert ezt értük csinálom.

Nem mondtam hogy semmit nem jelent a végzettség, csak azt, hogy nem leszel tőle hirtelen minden témában szakértő. Igen, egyszer befogott egy ember egy vadon élő királypitont, ugyanúgy ahogy befogta a farkast is. A kutyákkal, cicákkal nincs bajod? Ugyanúgy a természetből lettek befogva, és nézd, élnek-virulnak, tökéletes társai az embernek.

Szeretném itt befejezni a vitát. Fogságban tenyésztett, extrém színváltozatú királypitonnak vagy bcc/bci-nek semmi keresnivalója a vadonban, pont. Nem ez volt a kérdés.

2020. ápr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Végül mi lett kérdező?
2020. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!