Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 3hete van nálam 1 gabonasikló...

3hete van nálam 1 gabonasikló holnap kéne etetnem,de mintha beszürkült volna,akkor ne etessem?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam ez a vedlés jele,és ilyenkor nem nagyon esznek,feleslegesen akkor nem olvasztanék neki egeret...

1hete nem evett minden hétfőn eszik. A héten viszonylag sokat bújkált ma kivettem,de nagyon menekült így visszatettem nem zaklatom,és kicsit ilyen szürkés,de a szeme nem annyira opálos,mint a képeken..

Lesz valami baja ha nem adok neki enni még 2-3 napig?

Vagy mikor etessem?



2020. máj. 24. 18:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne!


Vedleni készül. Csak majd a vedlés után kapjon, 1-2 napra rá!

2020. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Tudom, hogy nem ez a kérdés, de esetleg növelheted kicsit a páratartalmat, hogy könnyebben menjen a vedlés
2020. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm!

Nem lesz baj ha ilyen sokaig nem eszik?

#2 köszönöm a tanácsot bespricceltem az aljzatot vizzel,meg akkora itatót vettem neki amibe bele tud feküdni “fürödni”, ha szeretne.

2020. máj. 24. 19:37
 4/24 anonim ***** válasza:

Eleve ha kifejlett állat, felesleges hetente etetni. Szóval az "ilyen sokáig" az egy kifejlett kígyónál ott kezdődik, ha mag 3-4 hónapja nem evett (siklónál, de óriáskígyónál pl. még több is lehet).

Szóval nyugodtan várd meg, míg levedlik, semmi baja nem lesz neki.

2020. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ugy tudom 90cm kb, és 1 éves,az előző gazdi 2 egérrel etette hetente,én csak teszem amit tanácsolt,mindig hamar befalja őket, szóval lehet tényleg éhes..
2020. máj. 24. 22:04
 6/24 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írták, ne etesd és várj még vedlés után 2 napot mielőtt etetnéd. Ha már 1 éves, akkor nem lesz semmi baja még akkor sem, ha egy-két hónapig nem eszik. (persze ettől még nem kell ezt kivárni)


A heti 2 egér nagyon soknak hangzik, bár attól is függ, hogy mekkora egérrel eteti. Attól, hogy megeszi az egeret még nem jelenti, hogy szüksége is van rá. Simán túl lehet hízlalni egy kígyót, mivel opportunista állat. A vadonban nem lehet tudni, hogy milyen gyakran fog zsákmányt találni, ezért ha többet talál, többet eszik, mivel utána gyakran hosszabb ideig nem tud enni.

2 hetente 1 nagy egér szerintem elég lenne.

2020. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

2db 14g egeret adok neki

Akkor nem etetem meg amig le nem dobja a bundát😃

2020. máj. 25. 11:28
 8/24 anonim ***** válasza:

A 15 gr körüli egér, az a "pattogós". Nyugodtam adhatsz neki már nagy, felnőtt egeret, ha a mostaniak elfogynak, és próbálj meg inkább 10-12 naponta egy nagy egérre váltani.

Nincs szüksége már ekkora korában ilyen gyakori etetésre, elhízlalod, és ezzel megrövidíted az élettartamát.

2020. máj. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A zacskón 8-14g van írva,de inkább 14.. volt most benne 1 szürke egér is amivel rendesen megküzdött általában a kettő egeret eszi annyi idő alatt meg, mint azt az egyet egyedül,szerintem nagy volt neki..jelenleg még van kb 12 egér,addig lehet megint vedlik,aztán akkor megfogadom a tanácsod és ritkábban etetem,nagyobbal😃

Azt hogyan lehet látni, ha el van hízva?

2020. máj. 25. 12:13
 10/24 anonim ***** válasza:

Na, az remek, de próbált meg így is ritkítani az etetést.

Súlyosan elhízott kígyóban a zsír ilyen csomókban rakódik le. Ha marokra fogod :D és átsiklik a kezed között, érzed. Hozzám kerül egy nőstény sikló (nem gabona), ami ilyen volt, azt hittem, daganatos. Az állatorvos mondta, hogy nemnem, csak el van hízva... és soha nem fogyott le rendesen, hiába etettem ritkábban, és nem sikerült tenyésztésbe vonni sem. Tehát súlyos következményei vannak náluk az elhízásnak.

Ha nincs ENNYIRE súlyosan elhízva, akkor csak ránézel, és látod, hogy hát eléggé kondis az állat, nem ártana ritkábban etetni.

2020. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!