Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 3hete van nálam 1 gabonasikló...

3hete van nálam 1 gabonasikló holnap kéne etetnem,de mintha beszürkült volna,akkor ne etessem?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam ez a vedlés jele,és ilyenkor nem nagyon esznek,feleslegesen akkor nem olvasztanék neki egeret...

1hete nem evett minden hétfőn eszik. A héten viszonylag sokat bújkált ma kivettem,de nagyon menekült így visszatettem nem zaklatom,és kicsit ilyen szürkés,de a szeme nem annyira opálos,mint a képeken..

Lesz valami baja ha nem adok neki enni még 2-3 napig?

Vagy mikor etessem?



2020. máj. 24. 18:55
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ja értem,nekem hálistennek akkor nincs drasztikusan elhízva,nincsenek rajta ilyen csomók meg szerintem a képekhez viszonyítva megfelelő a súlya,de én nem értek hozzá,ő az első.
2020. máj. 25. 12:20
 12/24 A kérdező kommentje:
Még mindig nem történt vedlés,mennyi idő míg levedlenek?
2020. máj. 28. 23:30
 13/24 anonim ***** válasza:

Ha jól látom egy hete írtad ki a kérdést, egy hét még belefér simán, főleg nagyobb állatnál, kisebbek gyakrabban és tapasztalatom szerint gyorsabban is levedlenek.

Van-e neki akkora vizesedénye, amibe bele tud feküdni (összetekeredve)? Ez minden kígyónak hasznos (kivéve sivatagi fajok), és ha a vizesedényt a talajfűtésre teszed, vagy a lápmája alá, akkor a párásítást is jobban megoldod.

Illetve, egyébként is vedléskor jó, ha naponta a talajt spriccelővel átspricceled neki.

2020. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Igen,tud fürdeni,ha szeretne, már 3napja egésznap a vizesedény alatt van a föld alá bekúszva és ejszaka sem jön elő..már aggaszt nagyon.

A talajt meg az akváriumot is naponta 2x alaposan belocsolom így magas neki a páratartalom is.

2020. máj. 29. 11:52
 15/24 A kérdező kommentje:
Ma megnéztem az itató alatt és már szabályosan full fehér a szeme es a fejénél a bőr.
2020. máj. 29. 15:37
 16/24 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg 1-2 napon belül meglesz, ne idegeskedj, ne piszkáld.

utána várj 2-3 napot, és mehet neki a kaja

2020. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm nagyon remélem,már aggódok miatta.
2020. máj. 29. 19:53
 18/24 A kérdező kommentje:
Túl van rajta egyben levedlette kb 2 per alatt😃
2020. jún. 3. 00:24
 19/24 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :D
2020. jún. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Átadom neki😂😂😂😂

Holnap akkor már ehet,vaga ma délután?

2020. jún. 3. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!